darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM atbalsta nevalstisko organizāciju iniciatīvu izveidot pretnabadzības tīklu Latvijā | 23.11.2009.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību nabadzības un sociālās atstumtības jautājumu risināšanā, Labklājības ministrija (LM) ir atbalstījusi nevalstisko organizāciju (NVO) iniciatīvu izveidot pretnabadzības tīklu Latvijā, lai nākotnē varētu pievienoties ietekmīgajam Eiropas Pretnabadzības tīklam.

Eiropas Pretnabadzības tīkls ir viens no galvenajiem Eiropas institūciju partneriem cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību. Šāda tīkla izveide Latvijā būs nozīmīgs solis sociālo jautājumu risināšanā.

Turklāt, pievienojoties Eiropas Pretnabadzības tīklam, nevalstiskajām organizācijām Latvijā būs iespēja saņemt nepieciešamo Eiropas atbalstu un  finansējumu dažādu mērķu sasniegšanai cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību. Tāpat tīklā iesaistītie sociālie partneri varēs aktīvi piedalīties sociālās politikas izstrādes procesā un sabiedrības interešu aizstāvībā.

Lai veicinātu tīkla izveidi, LM tikās ar Eiropas Pretnabadzības tīkla un Latvijas NVO pārstāvjiem, kuras darbojas nabadzības jautājumu risināšanā. Diskusijas laikā puses vienojās par tīkla izveides nepieciešamību Latvijā. Tāpat tika uzklausīta tīkla pārstāvju padomi un pieredze turpmākai rīcībai. Turklāt tīkla izveidi sekmē arī 2010.gada pasludināšana par Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību.

Atbildīga par iniciatīvas īstenošanu ir Biedrība „Skalbes", kuras pārstāve Elīna Ālere-Fogele jau līdz šim ir aktīvi piedalījusies Eiropas Pretnabadzības tīkla darba grupā par sociālās iekļaušanas jautājumiem.

Minētais Eiropas Pretnabadzības tīkls ir Eiropas Savienības nevalstiska organizācija, kurā apvienoti 26 nacionālie tīkli un 24 Eiropas organizācijas. Tīkla misija ir nodrošināt un veicināt efektīvu darbību cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību, kā arī sekmēt izpratni par šiem jautājumiem. Tāpat tīkls aizstāv to cilvēku tiesības, kas saskaras ar nabadzību un sociālo atstumtību, kā arī aktīvi lobē šo cilvēku intereses.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv