darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: dzimumu līdztiesības mērķu sasniegšanā nozīmīgs ir nevalstisko organizāciju ieguldījums | 02.12.2009.

Dzimumu līdztiesības mērķu sasniegšanā īpaši nozīmīgs ir nevalstisko organizāciju ieguldījums, uzsvērs labklājības ministrs Uldis Augulis, rīt, 3.decembrī, atklājot Ziemeļu un Baltijas valstu forumu "Finansiālās krīzes ietekme uz sievietēm un vīriešiem".

„Šobrīd redzams, ka krīzes izraisītais bezdarbs un iedzīvotāju ienākumu samazināšanās ir atšķirīgi ietekmējis sievietes un vīriešus. Tas attiecīgi var apdraudēt līdzšinējos sasniegumus dzimumu līdztiesības jomā. Lai to nepieļautu, nedrīkst par zemu novērtēt nevalstisko organizāciju lomu starpvalstu projektu īstenošanā un pieredzes apmaiņā īpaši laikā, kad daudzās valstīs, tajā skaitā, arī Latvijā, ir ierobežotas iespējas īstenot projektus," atzīst labklājības ministrs.

Pašreizējā Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbības programmā dzimumu līdztiesības jomā 2009.-2010.gadam papildus mērķim par vienādu tiesību un iespēju nodrošināšanu sievietēm un vīriešiem, meitenēm un zēniem, izvirzīts arī mērķis veicināt kopīgo vērtību nostiprināšanu Ziemeļeiropas reģionā. Atšķirībā no iepriekšējām sadarbības programmām arvien lielāku nozīmi iegūst uzstādījums - kopīga rīcība, līdzvērtīgs ieguldījums un vienāda atbildība.  

Foruma "Finansiālās krīzes ietekme uz sievietēm un vīriešiem" laikā paredzēts diskutēt par to vai finansiālā krīze dažādi ietekmē sievietes un vīriešus, vai sievietes un vīrieši saskaras ar atšķirīgām krīzes izraisītām sekām, kā integrēt dzimuma aspektu politiķu lēmumos un ekonomikas atveseļošanās laikā.

Tāpat forumā piedāvās praktisku informāciju par dažādām pārrobežu sadarbības programmām Eiropas Savienības struktūrfondu un citu finanšu instrumentu ietvaros, kā arī iespēju meklēt sadarbības partnerus.

Pasākumā aicināti piedalīties pārstāvji no apmēram 80 nevalstiskajām organizācijām, valsts, pašvaldību institūcijām, kā arī sociālie partneri no Baltijas (Igaunija, Lietuva, Latvija) un Skandināvijas (Islande, Norvēģija, Zviedrija, Dānija, Somija).

Ziemeļu un Baltijas valstu forumu organizē Labklājības ministrija sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomi un Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību. Forums notiks no 3. līdz 4. decembrim no plkst.13.00 viesnīcā "Konventa sēta". 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.