darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM un arodbiedrības vienojas par kompromisu mēnešalgas likmes samazinājumam sociālās aprūpes jomā strādājošiem darbiniekiem | 16.12.2009.

Lai iekļautos likuma „Par valsts budžetu 2010. gadam" valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atlīdzības fondā, šodien, 16.decembrī, labklājības ministrs Uldis Augulis ar nozares arodbiedrību pārstāvjiem vienojās par mēnešalgas likmes samazinājumu sociālajā jomā strādājošiem darbiniekiem vidēji par 7%.

Augulis: „Saskaņā ar pieņemto likumu atlīdzības fonda samazinājums vidēji labklājības nozarē 2010.gadā, salīdzinot ar 2009. gadu, plānots 20,22% apmērā. Lai gan atlīdzības fondu izdevumu samazinājums skar visas nozares institūcijas, valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atlīdzības samazinājums kopš valsts budžeta fiskālās konsolidācijas pasākumu uzsākšanas ir zemākais labklājības nozarē. Šādā situācijā ceru uz sociālo darbinieku pārstāvju izpratni, un aicinu atbalstīt mūsu vēlmi arī turpmāk saglabāt darba vietas pēc iespējas vairāk nozares darbiniekiem".

Šodien, labklājības ministram Uldim Augulim tiekoties ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētāju V.Keri, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības (LVIPUFDA) priekšsēdētāju A.Jirgensonu un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības (LAĀDA) priekšsēdētāju D.Brūveli, visas puses atbalstīja diferencētu pieeju nozarē strādājošo mēnešalgas likmes samazinājumam.

Tas nozīmē, ka 2010.gadā aprūpētāju mēnešalgas zemākā likme varētu tikt samazināta par 5%, un nedrīkstētu būt zemāka par 190 latiem, sociālo aprūpētāju, sociālo rehabilitētāju mēnešalgas likme nedrīkstēs būt zemāka par 210 latiem, sociālo darbinieku mēnešalgas zemākā likme - 270 lati.

Savukārt sociālās sfēras ārstniecības personāla mēnešalgu zemākā likme, ievērojot 7% samazinājumu, svārstīsies no 220 latiem masieriem, fizioterapeitu un ergoterapeitu asistentiem un līdz 370 latiem ārstiem.

Plānots, ka piektdien, 18.decembrī, varētu tikt parakstīta vienošanās par izmaiņām un papildinājumiem pie Ģenerālvienošanās starp Labklājības ministriju, LVSADA, LVIPUFDA, LAĀDA.

Lai nodrošinātu administratīvo izdevumu ekonomiju, turpinot 2009.gadā uzsāktās nozares strukturālās reformas un nozares politikas pārkārtošanos, ar 2010.gada 1.janvāri 33 Labklājības ministrijas pakļautībā esošie sociālās aprūpes centri tiek reorganizēti, tos apvienojot un izveidojot šādas Labklājības ministrijas pakļautībā esošas valsts pārvaldes iestādes:

-Valsts sociālās aprūpes centru „Kurzeme",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Latgale",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Rīga",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Vidzeme",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Zemgale".

Reorganizācijas rezultātā tiks optimizēts valsts resursu izlietojums, samazinot administratīvo aparātu un centralizējot administratīvās funkcijas, kā, piemēram, grāmatvedības, finanšu plānošanas, iepirkumu, personāla resursu un darba aizsardzības funkcijas.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv