Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno izmaiņas obligātās sociālās apdrošināšanas atlīdzības kārtībā | 17.12.2009.

Lai nodrošinātu noteikumu par obligātās sociālās apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtības normu atbilstību šogad pieņemtajam likumam „Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus tajos.

LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība šodien, 17.decembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Atbilstoši projektam paredzēts, ka lēmumu piešķirt (pārrēķināt) atlīdzību par darbspēju zaudējumu, kā arī atlīdzību par apgādnieka zaudējumu cilvēkiem ar invaliditāti pieņems, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) elektronisko informāciju par cilvēka darbspēju zaudējumu un invaliditāti.

Savukārt, ja iepriekšminēto informāciju VDEĀVK nevarēs iesniegt elektroniski, izrakstu no komisijas akta par darbspēju zaudējumu (procentos) un invaliditātes izziņas kopiju komisija Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniegs papīra formā. Tas nozīmē, ka cilvēkam, pieprasot piešķirt vai pārrēķināt atlīdzību, nebūs jāuzrāda (jāiesniedz) darbspēju zaudējumu un invaliditātes apliecinoši dokumenti.

Vienlaikus atgādinām, ka likums „Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" paredz piešķirt un aprēķināt atlīdzību par darbspēju zaudējumu, ja cilvēka darbspēju zaudējums būs 25 %.

Ar 2010.gada 1.janvāri no 6 līdz 12 mēnešiem palielināsies tas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas periods, ko ņem vērā apdrošināšanas atlīdzības aprēķināšanā.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.