darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM un arodbiedrības paraksta vienošanos | 18.12.2009.

Šodien, 18.decembrī, tika parakstīta vienošanās par grozījumiem pie 2008.gada 6.februāra Ģenerālvienošanās starp Labklājības ministriju, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību.

Nozīmīgākie Ģenerālvienošanās grozījumi paredz papildatvaļinājumu piešķiršanas kārtību, darba laiku institūciju uzticības personām, kā arī zemākās mēnešalgu likmes.  

Tas nozīmē, ka 2010.gadā aprūpētāju mēnešalgas zemākā likme nedrīkstēs būt zemāka par 190 latiem, sociālo aprūpētāju, sociālo rehabilitētāju mēnešalgas likme nedrīkstēs būt zemāka par 210 latiem, sociālo darbinieku mēnešalgas zemākā likme - 270 lati.

Savukārt sociālās sfēras ārstniecības personāla mēnešalgu zemākā likme būs 220 lati masieriem, fizioterapeita un ergoterapeita asistentam,  māsai - 245 lati, ergoterapeitam un fizioterapeitam - 310 lati,  ārstam - 370 lati.

Zemākā darba alga speciālistam bērnu audzināšanas jautājumos tiek pielīdzināta sociālā aprūpētāja darba algas likmei.  Zemākā darba alga audzinātājam bērnu sociālās aprūpes centrā un auklītei arī tiek pielīdzināta aprūpētāja darba algas likmei.

Atgādinām, ka, turpinot 2009.gadā uzsāktās nozares strukturālās reformas un nozares politikas pārkārtošanos, ar 2010.gada 1.janvāri 33 Labklājības ministrijas pakļautībā esošie sociālās aprūpes centri tiek reorganizēti, tos apvienojot un izveidojot šādas Labklājības ministrijas pakļautībā esošas valsts pārvaldes iestādes:

-Valsts sociālās aprūpes centru „Kurzeme",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Latgale",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Rīga",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Vidzeme",

-Valsts sociālās aprūpes centru „Zemgale".

Reorganizācijas rezultātā tiks optimizēts valsts resursu izlietojums, samazinot administratīvo aparātu un centralizējot administratīvās funkcijas, kā, piemēram, grāmatvedības, finanšu plānošanas, iepirkumu, personāla resursu un darba aizsardzības funkcijas.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv