darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Atbalstu audžuģimenēm turpmāk sniegs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija | 22.12.2009.

Ņemot vērā izmaiņas valsts pārvaldē, no 2010.gada 1.janvāra audžuģimenēm psiholoģisko, informatīvo un metodisko atbalstu turpmāk nodrošinās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Tāpat inspekcija turpmāk nodrošinās arī audžuģimeņu apmācību un veiks to uzskaiti, kā arī īstenos bāriņtiesu darba uzraudzību un metodisko palīdzību. Pašlaik minētās funkcijas pilda Labklājības ministrija (LM).

Tomēr, lai arī turpmāk veicinātu sekmīgu audžuģimeņu koordinēšanu, no nākamā gada paredzēts, ja bērna uzturēšanās audžuģimenē tiek pārtraukta pirms līgumā noteiktā termiņa, bāriņtiesai nekavējoties par to būs jāinformē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un audžuģimenes deklarētās dzīvesvietas bāriņtiesa.

Tas noteikts šodien, 22.decembrī, valdībā pieņemtajā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas nolikumā.

Savukārt no 2010.gada 1.janvāra atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu, atlīdzību par bērna adopciju un atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi izmaksu veiks  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Līdz šim minēto atlīdzību izmaksu veica LM.

To paredz šodien, 22.decembrī, valdībā pieņemtie noteikumi „Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu", "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi" un "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par bērna adopciju", „Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem".

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv