Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Piemaksu pie pensijas saņems arī Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs dzīvojošie pensionāri | 11.01.2010.

Saskaņā ar grozījumiem likumā „Par valsts pensijām" no 2010.gada 1.janvāra piemaksu pie valsts pensijas izmaksās arī tiem pensionāriem, kuri dzīvo Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) dalībvalstīs, informē Labklājības ministrija (LM).

Ja pensionārs pēc 2010.gada 1.janvāra pārcelsies uz pastāvīgu dzīvesvietu citā ES/EEZ dalībvalstī, tad pensiju un tagad arī piemaksu viņš saņems jaunajā dzīvesvietā. Informācija par jaunās dzīvesvietas bankas kontu jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA).

Tiem pensionāriem, kuri jau dzīvo ES/EEZ dalībvalstī, pirmā piemaksa tiks izmaksāta 2010.gada februāra mēnesī par diviem mēnešiem, t.i., janvāri un februāri. Pēc tam tiks nodrošināta ikmēneša piemaksas izmaksa.

LM norāda, ka pensionāriem, kuri ir izbraukuši uz dzīvi citā ES/EEZ dalībvalstī pirms 2004.gada 1.maija, ir jāsazinās ar VSAA teritoriālo nodaļu, kas veic pensijas izmaksu vai Starptautisko pakalpojumu nodaļu, lai saņemtu informāciju par piemaksas saņemšanas kārtību (kontaktinformācija atrodama šeit: http://www.vsaa.lv/vsaa/content/?lng=lv&cat=727). Informācija par piemaksas saņemšanas kārtību ir pieejama arī VSAA mājas lapā www.vsaa.lv.

Vienlaicīgi LM atgādina, ka piemaksa tiek piešķirta pie vecuma un invaliditātes pensijas un tā ir atkarīga no apdrošināšanas stāža, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim. Piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu ir 70 santīmi. Līdz 2009.gada 31.decembrim piemaksa netika eksportēta, izbraucot uz pastāvīgu dzīvesvietu citā ES/EEZ dalībvalstī.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.