darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sakārtoti ar Sociālo pakalpojumu pārvaldes likvidāciju saistītie tiesību akti | 19.01.2010.

Izpildot Ministru kabineta rīkojumā „Par Sociālo pakalpojumu pārvaldes likvidāciju" noteikto, Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus vairākos ar Sociālo pakalpojumu pārvaldes (SPP) likvidāciju saistītajos tiesību aktos.

Pārņemot daļu no likvidētās SPP funkcijām, par sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrāciju būs atbildīga LM.

Minētajā reģistrā turpmāk nebūs jāiekļauj ziņas par veiktajām kvalitātes pārbaudēm. Šādas izmaiņas ir saistītas ar to, ka LM nebūs iespējams nodrošināt pietiekami aktuālu informāciju, pamatojoties uz kuru potenciālais sociālo pakalpojumu pircējs varētu izvēlēties sev nepieciešamo pakalpojumu.

Tāpat sociālo pakalpojumu sniedzēji reģistrācijas apliecības vai tās dublikātus saņems LM, pirms tam ministrijā samaksājot valsts nodevu par reģistrācijas apliecības saņemšanu. Par reģistrācijas apliecības vai tās dublikāta izsniegšanu valsts nodeva, tāpat kā līdz šim, būs 7 lati.

Savukārt, lai saskaņotu Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi ar normatīvajiem aktiem, kas saistīti ar SPP likvidāciju, tajā veikti redakcionāli grozījumi, svītrojot norādi uz SPP. SIVA maksas pakalpojumu izcenojumi ar šiem grozījumiem netiek mainīti.

To paredz šodien, 19.janvārī, valdībā apstiprinātie grozījumi 3 Ministru kabineta noteikumos „Kārtība, kādā sociālo pakalpojumu sniedzējs tiek reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un izslēgts no tā", „Noteikumi par valsts nodevu par sociālo pakalpojumu sniedzēja reģistrācijas apliecības izsniegšanu" un „Noteikumi par Sociālās integrācijas valsts aģentūras sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi".

Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo šī gada 1.jūlijā tika likvidēta Sociālo pakalpojumu pārvalde un LM kompetencē ir valsts finansēto un līdzfinansēto sociālo pakalpojumu sniegšanas koordinācija, bet SIVA - valsts sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas koordinācija sociālās rehabilitācijas iestādēs un administratīvo pasākumu organizēšana.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.