darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM: veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai jābūt skaidrai un sasniedzamai | 22.01.2010.

Lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību plašākam cilvēku lokam, Labklājības ministrija (LM) pozitīvi vērtē Veselības ministrijas (VM) piedāvājumu šajā krīzes situācijā paplašināt to iedzīvotāju loku, kuriem finansiāli tiek atvieglota veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.

Tomēr LM uzskata, ka veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju loka paplašināšana un to pieejamības nodrošināšana nedrīkst notikt uz pašvaldību sociālo dienestu darbinieku papildus noslogojuma rēķina. Izvērtējot VM priekšlikumu, LM norāda, ka, uzliekot pašvaldību sociālajiem darbiniekiem papildus pienākumu izsniegt izziņas par personu atbilstību VM noteiktajiem ienākumu kritērijiem, tiktu aizkavēts sociālās palīdzības piešķiršanas process, jo tas radītu papildu klientu pieplūdumu sociālajos dienestos.

Tāpat četru dažādu izziņu (par trūcīgu vai maznodrošinātu personu un diviem VM piedāvātajiem ienākumu līmeņiem) izsniegšana radītu sajukumu un pārpratumus gan iedzīvotājiem, gan arī pašiem sociālajiem darbiniekiem. Bez tam jau šobrīd LM ir saņemtas pašvaldību vēstules ar norādēm, ka ar esošajiem resursiem papildus funkciju izpildes nodrošināšana uz pašreizējo brīdi nav iespējama.

Tāpat LM norāda, ka atvieglojumiem veselības aprūpes pakalpojumiem jābūt pieejamiem tām cilvēku grupām, kurām tie ir visvairāk nepieciešami - trūcīgām personām, bezdarbniekiem,  pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un iedzīvotājiem ar nepietiekamiem ienākumiem.

Lai definētu šīs mērķa grupas, pirms VM lēmuma pieņemšanas ir nepieciešams izdiskutēt jautājumu ar visām iesaistītajām institūcijām - tai skaitā LM un pašvaldībām. LM atzīst, ka atvieglot pieejamību veselības aprūpes pakalpojumiem ir iespējams arī ar vienkāršākām un ātrākām metodēm.

Atgādinām, ka šobrīd LM no Sociālās drošības tīkla ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem pašvaldībām nodrošina valsts budžeta līdzfinansējumu 50% apmērā no pašvaldības izmaksātajiem līdzekļiem GMI pabalstam un 20% apmērā no izmaksātajiem līdzekļiem dzīvokļa pabalstam.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.