Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
U. Augulis Barselonā diskutēs par nodarbinātības jautājumiem | 27.01.2010.

Labklājības ministrs Uldis Augulis 28. un 29.janvārī Barselonā (Spānijā) piedalīsies Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālo lietu ministru neformālajā sanāksmē, lai informētu par Latvijas rīcību nodarbinātības un sociālās drošības jautājumu risināšanā ekonomiskās krīzes apstākļos.

U. Augulis piedalīsies sanāksmes pirmajā sesijā, kuras laikā notiks ES dalībvalstu diskusija par iespējamajiem risinājumiem nodarbinātības saglabāšanai un iekļaujoša darba tirgus veidošanai.

Pasākuma laikā labklājības ministrs informēs sanāksmes dalībniekus par bezdarba situāciju valstī un veiktajiem pasākumiem nodarbinātības veicināšanā. U.Augulis norādīs, ka ekonomiskās krīzes seku mazināšanai Latvijā ieviestie nodarbinātības pasākumi ir balstīti ne tikai uz īstermiņa aktivitātēm, lai nodrošinātu bez darba palikušajiem cilvēkiem iztikas līdzekļus, bet arī uz ilgtermiņa aktivitātēm, lai sagatavotu darbaspēku atbilstoši darba tirgus prasībām laikā, kad uzlabosies ekonomiskā situācija.

Lai nodrošinātu atbalsta sniegšanu bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu, 2009.gada septembrī tika uzsākts jauns aktīvās nodarbinātības pasākums - darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās, kura ietvaros bezdarbniekiem izveidotas darba prakses vietas sabiedrībai derīgu darbu veikšanai, par to ik mēnesi saņemot stipendiju 100 latu apmērā. Pasākumā līdz pagājušā gada 30.novembrim bija iesaistīti vairāk kā 16 tūkst. bezdarbnieki. Pērn arī tika veiktas reformas bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto cilvēku atbalsta jomā, pagarinot bezdarbnieku pabalsta izmaksu termiņus līdz 9 mēnešiem.

Ministrs arī sanāksmes laikā norādīs, ka vienlaikus minētajiem pasākumiem Latvijā tiek īstenotas aktivitātes, kas nodrošinās rezultātus ilgtermiņā, piemēram, dažāda veida apmācības un pārkvalifikācijas iespējas gan bezdarbniekiem un darba meklētājiem, gan darbiniekiem, kas ir pakļauti bezdarba riskam.

ES galvenie izaicinājumi darba tirgus jomā pašlaik ir saistīti ar augstā bezdarba līmeņa un tā nelabvēlīgo sociālo seku samazināšanu. Tāpat īpaša uzmanība jāpievērš jauniešu nodarbinātībai, jo tieši viņi pieredzes trūkuma dēļ nespēj iekļauties darba tirgū un veido lielu daļu no bezdarbnieku skaita.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv