darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
VDI un Latvijas Drošības biznesa asociācija parakstīs sadarbības līgumu | 28.01.2010.

Lai sekmētu darba tiesisko attiecību un darba drošības jautājumu sakārtošanu apsardzes nozarē, šodien, 28.janvārī, Valsts darba inspekcija (VDI) un Latvijas Drošības biznesa asociācija (DBA) parakstīs sadarbības līgumu.

"Darba inspekcija atzinīgi vērtē Drošības biznesa asociācijas vēlmi līdzdarboties nozares sakārtošanā. Mēs uzskatām, ka šis līgums ir nozīmīgs solis nereģistrētās nodarbinātības samazināšanai un darba vides sakārtošanai apsardzes biznesā," uzsver VDI direktors Arnis Luhse.

"Jautājums par nodokļu nomaksu un nereģistrēto nodarbinātību mūsu nozarē kļūst arvien aktuālāks, tāpēc augsti novērtējam valsts institūciju vēlmi sakārtot tirgu," norāda DBA prezidents Jānis Zeps. "Ja apsardzes kompānija piedāvā cenu, kas ir ievērojami zemāka kā vidēji tirgū, mēs nevaram viennozīmīgi apgalvot, ka šāds uzņēmums neveic nodokļu nomaksu, jo jebkurš var pieņemt lēmumu strādāt ar zaudējumiem. Tomēr, informējot Darba inspekciju par šādiem gadījumiem, mēs vēlamies gūt pārliecību, ka uzņēmums tiešām godprātīgi ievēro likumu."

Līgums paredz VDI un DBA informācijas apmaiņu par darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu prasību pārkāpumiem apsardzes pakalpojumu uzņēmumos. Tāpat VDI apņemas sniegt konsultācijas par problēmjautājumiem darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu prasībās, ar kuriem sastopas apsardzes pakalpojumu uzņēmumi.

Slēdzot līgumu, puses arī apņemas līdzdarboties un sniegt priekšlikumus normatīvo aktu izstrādes procesā attiecībā uz apsardzes pakalpojumu nozari. Jāuzsver, ka VDI un DBA līdz šim jau veiksmīgi sadarbojušās Apsardzes darbības likuma grozījumu projekta sagatavošanā.

Abas puses ir pārliecinātas, ka vienošanās rezultātā būs apmierināti gan nozares klienti un darbinieki, gan valsts un godīgie uzņēmēji, jo visiem spēlētājiem tirgū tiks sekmēti vienādi nosacījumi.

Lai cīnītos ar nereģistrēto nodarbinātību arī citās pakalpojumu sniedzēju nozarēs, piemēram, telpu uzkopšanas, apbedīšanas pakalpojumu nozarē, VDI plāno parakstīt sadarbības līgumus ar citām asociācijām un aicina arī citu nozaru pārstāvjus vērsties VDI ar savām iniciatīvām un priekšlikumiem nozares sakārtošanai, veicinot tiesisku un drošu darba vidi.

Papildu informāciju par iepriekšminētajiem jautājumiem var saņemt VDI, zvanot pa tālruņiem 67021735, 26334727.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.