Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valsts darba inspekcija un KNAB pārrunā sadarbības iespējas korupcijas risku mazināšanā VDI | 05.02.2010.

Lai pēc iespējas samazinātu un novērstu iespējamo korupcijas risku Valsts darba inspekcijas (VDI) ikdienas darbā, vakar, 4.februārī, tikās VDI un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadība.

Tikšanās tika organizēta pēc VDI direktora Arņa Luhses iniciatīvas.

„Uzskatu, ka Valsts darba inspekcijai kā uzraugošai un kontrolējošai iestādei sabiedrības uzticība ir ļoti nozīmīga. Tādēļ situācijās, kad tiks konstatēti un pierādīti darbinieku korupcijas gadījumi, no VDI vadības puses iecietības nebūs. Mēs, protams, nevaram vienmēr būt blakus katram inspektoram un kontrolēt viņu, bet mēs ieviesīsim sistēmu, kas mazinās korupcijas riska situācijas darba inspekcijā," uzsver VDI direktors A.Luhse.  

Kā iespējamie sadarbības jautājumi tika pārrunāta iespēja apmācīt un izglītot VDI darbiniekus par korupcijas riskiem, to identificēšanu un VDI darbinieku rīcību iespējamo koruptīvo darbību gadījumā. Tāpat plānots izveidot tiešu saikni ar KNAB, kur VDI norīkoti koordinatori varēs ziņot birojam par darba inspekcijas inspektoru iespējamām koruptīvām darbībām, kā arī par tiem gadījumiem, kad ir notikuši kukuļdošanas mēģinājumi, lai ietekmētu VDI darbinieku rīcību.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.