darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valdība apstiprina prasības suņu pavadoņu un suņu asistentu izmantošanai | 09.02.2010.

Lai veicinātu lielāku pārvietošanās brīvību cilvēkiem ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem, valdība šodien, 9.februārī, apstiprināja prasības suņu pavadoņu un suņu asistentu izmantošanai darbā.

Tās noteiktas Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajos grozījumos noteikumos Labturības prasības sporta, darba un atrakciju dzīvnieku turēšanai, apmācībai un izmantošanai sacensībās, darbā vai atrakcijās.

Atbilstoši prasībām suni varēs izmantot darbā kā pavadoni cilvēkiem ar redzes traucējumiem vai kā asistentu cilvēkiem ar dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem, ja suns būs speciāli apmācīts un izsniegta apliecība par atbilstību veicamajam darbam.

Tāpat noteikts, ka visa veida sabiedriskajā transportā (izņemot taksometru) suņus varēs pārvadāt bez maksas.

Valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs" nodrošinās suņu pavadoņu un suņu asistentu reģistrāciju. Savukārt suņa īpašniekam vai turētājam būs jāmaksā 0,94 Ls par apliecības izgatavošanu par suni pavadoni vai suni asistentu. Minētā summa suņu īpašniekam vai turētājam jāmaksā vienu reizi visā suņa darba mūža laikā.  

Šobrīd Latvijā ir apmācīti trīs suņi - pavadoņi, kurus izmanto atbalsta sniegšanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem. LM sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību jau no pērnā gada augusta sākusi īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētu projektu, kura ietvaros paredzēts sagatavot 9 suņus - pavadoņus cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.