darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
U.Augulis atklās pirmo apaļā galda diskusiju par nabadzības un sociālās atstumtības tematiku | 10.02.2010.

Lai sarunās rastu risinājumus nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai, piektdien, 12.februārī, plkst. 10.00 labklājības ministrs Uldis Augulis atklās pirmo apaļā galda diskusiju, kuru Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un Rīgas Domi rīko Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ietvaros.

Pasākumā ar uzrunu piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, savukārt pieredzē un viedokļos dalīsies pašvaldību speciālisti, nevalstisko organizāciju un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji, kā arī pētnieki u.c.

Apaļā galda diskusijas galvenais uzdevums būs stiprināt saikni starp valsts un vietējo pašvaldību politiķiem un praktiķiem, īpaši veicinot sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem sociālās iekļaušanās un ekonomiskās izaugsmes procesu veicināšanai.

Tematiskās diskusijas laikā, sniedzot informāciju un zināšanas par sociālās iekļaušanas politiku Latvijā un Eiropā, tiks apkopoti priekšlikumi un viedokļi minētās politikas turpmākai efektīvai attīstībai.

Tāpat diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem:

  • Kāda ir pašvaldību situācija un sadarbība reģionā nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanā?
  • Kā varētu uzlabot informācijas apmaiņu par valsts un reģionu/pašvaldību un NVO pieejamiem resursiem, pakalpojumiem un iespējām ?
  • Kādi ir labās prakses piemēri un aktuālās problēmas, ko varētu risināt Eiropas gada (2010) aktivitāšu ietvaros?
  • Kādi ir veiksmīgākie sociālās iekļaušanas jomas un darbības risinājumi Latvijā un Rīgas reģionā?
  • Kas valsts un pašvaldību institūcijām būtu jāņem vērā, plānojot rīcību nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai turpmākajiem gadiem?

Atgādinām, ka, īstenojot dažādus pasākumus, LM sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām aicina Latvijas sabiedrību Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ietvaros apvienot savus spēkus un resursus, kā arī mobilizēt iedzīvotājus, organizācijas, valsts un pašvaldību institūcijas aktīvai rīcībai, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju vajadzības krīzes situācijā, dalītos pieredzē un zināšanās.

Apaļā galda diskusija notiks Rīgas Domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1.

Diskusiju interesenti klātienē varēs noskatīties LM mājas lapā www.lm.gov.lv/text/1471, kā arī Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv sadaļā „Tiešraides".

Kopumā gada laikā paredzētas vēl 4 tematiskās diskusijas visos Latvijas reģionos, tādējādi analizējot nabadzības un sociālās atstumtības situāciju valstī un rastu iespējamos risinājumus, apzinot iespējamo atbalstu un resursus, lai nodrošinātu iedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšanu, iesaistītu viņus vietējās sabiedrības dzīvē, motivētu izmaiņām, kā arī kvalifikācijas celšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv