Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valdība apstiprina izmaiņas obligātās sociālās apdrošināšanas atlīdzības kārtībā | 16.02.2010.

Lai nodrošinātu noteikumu par obligātās sociālās apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtības normu atbilstību pērn pieņemtajam likumam „Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus tajos.

LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība šodien, 16.februārī, apstiprināti valdībā.

Atbilstoši noteikumiem lēmumu piešķirt (pārrēķināt) atlīdzību par darbspēju zaudējumu, kā arī atlīdzību par apgādnieka zaudējumu cilvēkiem ar invaliditāti pieņems, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) elektronisko informāciju par cilvēka darbspēju zaudējumu un invaliditāti. Tas nozīmē, ka cilvēkam, pieprasot piešķirt vai pārrēķināt atlīdzību, nebūs jāuzrāda (jāiesniedz) darbspēju zaudējumu un invaliditātes apliecinoši dokumenti.

Vienlaikus atgādinām, ka likums „Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" paredz piešķirt un aprēķināt atlīdzību par darbspēju zaudējumu, ja cilvēka darbspēju zaudējums būs vismaz 25 %.

No 2010.gada 1.janvāra no 6 līdz 12 mēnešiem palielinājies tas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas periods, ko ņem vērā apdrošināšanas atlīdzības aprēķināšanā.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.