darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Šogad nodarbinātības pasākumos papildus varētu iesaistīt vairāk kā 72 tūkstošus bezdarbnieku un darba meklētāju | 16.02.2010.

Akceptējot Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumus valsts budžeta finansējuma piesaistei un  Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu pārdalei, valdība šodien konceptuāli atbalstīja papildus finansējuma 27 milj. latu apmērā piešķiršanu aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenošanai 2010.gadā.

Tas nozīmē, ka šogad nodarbinātības pasākumos papildus varētu iesaistīt vairāk kā 72 tūkst. bezdarbnieku un darba meklētāju, tai skaitā aptuveni 58 tūkst. bezdarbnieku saņemtu finansiālu palīdzību algas vai stipendijas veidā.  Līdz ar to 2010.gadā kopumā ar ESF un valsts budžeta atbalstu vairāk nekā 110 tūkst. bezdarbnieku būtu iespējams iesaistīt tādos nodarbinātības pasākumos, kuru laikā persona saņem finansiālu palīdzību, tas ir 55% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita.

Papildus piešķirtie 27 milj. latu tiktu ieguldīti tādu nodarbinātības pakalpojumu īstenošanā kā darba prakšu nodrošināšana pašvaldībās, subsidēto darba vietu nodrošināšana, mūžizglītības attīstība, bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto darbinieku apmācība un darba tirgus pētījumu veikšana.

Minētos līdzekļus plānots piesaistīt divējādi - gan pārdalot ESF finansējumu, gan Sociālās drošības tīkla stratēģijas ietvaros paredzēto.

Pirmkārt, no kopējā minētā finansējuma aptuveni 14,7 milj. latu būtu ESF finansējums, kas nepieciešams subsidēto darba vietu nodrošināšanai, bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto darbinieku apmācībai, kā arī mūžizglītībai un darba tirgus pētījumu veikšanai. Tādējādi pasākumos varētu iesaistīt aptuveni 34 tūkst. bezdarbnieku, bezdarba riskam pakļauto darbinieku un nodarbinātu un pašnodarbinātu personu.  

Otrkārt, lai papildus piesaistītu 13,1 milj. latu darba praktizēšanai pašvaldībās ar 100 latu stipendiju (vienam no LM pārziņā esošajiem Sociālās drošības tīkla pasākumiem), iesaistītajām ministrijām līdz 1.aprīlim jāvienojas ar starptautiskajiem aizdevējiem par iespējām palielināt valsts budžeta finansējumu tā īstenošanai. Piesaistot papildus līdzekļus, pasākumā varēs iesaistīt vēl 24,5 tūkst. bezdarbnieku, kas vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu.

Papildus atbalsts nodarbinātības pasākumu īstenošanai nepieciešams, ņemot vērā straujo bezdarba līmeņa palielināšanos. LM paredz, ka 2010.gadā bezdarba līmenis sasniegs 18% jeb bez darba būs aptuveni 200 tūkst. iedzīvotāju. Turklāt 63% no tiem nesaņems bezdarbnieka pabalstu un viņiem būs nepieciešams atbalsts iztikas līdzekļu nodrošināšanai.

Izmantojot ESF atbalstu, plānots, ka tiks samazinātas rindas pēc pakalpojuma saņemšanas un netiks pārtraukti apmācības pakalpojumi 2012.gadā, kā arī samazināsies garantētā minimālā ienākuma līmeņa pabalsta saņēmēju skaits.

Tomēr LM šodien arī informēja valdību, ka šī gada septembrī būs nepieciešama atkārtota ESF un valsts budžeta finansējuma pārskatīšana, paredzot, ka arī 2011.gadā būs nepieciešams papildu finansējums nodarbinātības un Sociālā drošības tīkla stratēģijas pasākumu īstenošanai.

Atgādinām, ka 2009.gadā aktīvajos nodarbinātības pasākumos tika iesaistīti aptuveni 157,6 tūkst. bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļautu darbinieku, tai skaitā 63,3 tūkst. jeb 38% saņēma stipendiju vai līdzīgu finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.