Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre: sievietēm Latvijā ir iespējas pašrealizēties | 07.03.2008.

07.03.2008. Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) sveic Latvijas sievietes 8. martā - dienā, kas kopš Latvijas neatkarības atgūšanas pirmo reizi ir atzīta par oficiālu svētku dienu.

Lai aktualizētu atbalsta nepieciešamību vienādu iespēju nodrošināšanai profesionālajā izvēlē un darba tirgū, ministre šodien piedalījās resursu centra sievietēm „Marta" rīkotajā diskusijā.

I. Purne norāda, ka 8.marts ir zīmīga diena sieviešu tiesību attīstības vēsturē. „Patīkami, ka mainās 8.marta uztvere un izpratne sabiedrībā. Līdz šim tā ir bijusi diena, kas kalpo par iemeslu sieviešu godināšanai. Ceru, ka šogad un arī turpmāk šī būs diena, kad papildus apsveikumiem izvērtēsim paveikto dzimumu politikas jomā un izvirzīsim mērķus nākotnei."

Ministre norāda, ka viņasprāt sievietēm Latvijā tiek nodrošinātas aizvien plašākas iespējas pašrealizēties. „Ja cilvēks ir spējīgs, zinošs un uz mērķi orientēts, tad viņam neatkarīgi no dzimuma ir iespējas profesionālai izaugsmei. Tomēr nevaram noliegt, ka Latvijā aizvien pastāv sieviešu diskriminācija darba samaksas jautājumos un darba tirgus neoficiālais dalījums tā saucamajās „sieviešu" un „vīriešu" profesijās," norāda I. Purne.

Statistikas dati liecina, ka Latvijā vīriešu un sieviešu izvēlē attiecībā uz profesiju, aizvien pastāv būtiskas atšķirības. Sievietes izvēlas studēt galvenokārt sociālās un humanitārās zinātnes, kas darba tirgū nereti ir vienas no zemāk apmaksātajām nozarēm.

Lai mazināt dzimumu nevienlīdzīgo stāvokli darba tirgū, Latvijā ir jāpilnveido izglītības sistēma, kas maksimāli samazinātu dzimumu stereotipu popularizēšanu skolās un padarītu eksaktos mācību priekšmetus ne tikai par zēnu prioritāti, bet ar šo priekšmetu apguvi aizraut arī meitenes, norāda ministre.

Ministre šajā dienā aicina aizdomāties arī par sabiedrībā pastāvošajām neatrisinātajiem jautājumiem, kas skar sievietes - ir svarīgi sekmēt valsts institūciju sadarbību, lai arvien mazāk sieviešu saskartos ar vardarbības ģimenē problēmu, par ko šonedēļ tika spriests arī Valsts prezidenta organizētajā diskusijā „Starptautiskās sieviešu dienas simtgade un vardarbība ģimenē".

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv