darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM precizē nosacījumus darba praktizēšanas vietu izveidei pašvaldībās | 02.03.2010.

Ņemot vērā pašvaldību ieteikumus pakalpojuma kvalitātes pilnveidošanai, Labklājības ministrija (LM) ir precizējusi nosacījumus Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītajā pasākumā -  darba praktizēšana pašvaldībās ar 100 latu stipendiju.

Pasākumā precizēti nosacījumi darba praktizēšanas vietu izveidei. Līdz ar to noteikts, ka darba praktizēšanu varēs organizēt tikai no jauna izveidotās darba prakses vietās vai iepriekš pastāvējušās darba vietās, kurās vismaz 4 mēnešus pirms bezdarbnieka dalības pasākumā uzsākšanas nav nodarbināts neviens cits cilvēks. Par šo nosacījumu izpildi pašvaldības finansējuma saņēmējam iesniegs apliecinājumu.

Tāpat noteikts, ka turpmāk darba praktizēšanai nepieciešamā mazvērtīgā inventāra, palīgmateriālu iegāde vienai darba praktizēšanas vietai nedrīkst pārsniegt 40 latus, bet inventāra nomai - 10 latus. Tāpat kopējās iegādes un nomas izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, nevar pārsniegt 80 latus par vienu darba praktizēšanas vietu uz 6 mēnešiem. Līdz šim ierobežojums inventāra iegādei un nomai nebija noteikts.

Savukārt par papildu darba pienākumu veikšanu, aprēķinot  ar darba praktizēšanu saistītos izdevumus un prakses stipendiju izmaksas, pašvaldībā nodarbinātais grāmatvedis varēs saņemt atlīdzību 90 latu apmērā.

To paredz šodien, 2.martā, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" aktivitāti „Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts".

Atgādinām, ka bezdarbnieki, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu, var iesaistīties darba praksēs pašvaldībās un, veicot mazkvalificētus, sabiedrībai derīgu darbus, katru mēnesi saņemt stipendiju 100 latu apmērā. Gada laikā bezdarbnieks prakses vietā var iesaistīties no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv