darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina atvieglot valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu pieprasīšanas kārtību | 18.03.2010.

Lai atvieglotu valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu pieprasīšanas kārtību, plānots, ka turpmāk informāciju par bērna dzimšanu un personas miršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) iegūs no Latvijas Iedzīvotāju reģistra.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi likumā Par maternitātes un slimības apdrošināšanu, kas šodien izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām, jāapstiprina valdībā, kā arī jāpieņem Saeimā.

Plānots, ka, iedzīvotājiem, pieprasot paternitātes pabalstu un vecāku pabalstu, turpmāk nebūs jāuzrāda bērna dzimšanas apliecība, bet, pieprasot apbedīšanas pabalstu -  izziņa par miršanas fakta reģistrāciju. Līdz ar to, lai iesniegtu iesniegumu un uzrādītu attiecīgos dokumentus, pabalsta pieprasītājam vai viņa pilnvarotai personai nebūs jādodas uz VSAA.  Iesniegumu par attiecīgā pabalsta piešķiršanu cilvēks varēs iesniegt arī elektroniski vai nosūtīt pa pastu.

Vienlaikus spēkā paliek arī pašreizējā minēto pabalstu pieprasīšanas kārtība. Tā paredz pabalsta pieprasītāja vai viņa pilnvarotas personas ierašanos jebkurā VSAA nodaļā, lai iesniegtu rakstisku pieprasījumu. Tas nozīmē, ka cilvēkiem palielināsies izvēles iespējas attiecībā uz sev ērtāko pabalsta pieprasīšanas veidu -  viņi varēs izvēlēties, kādā veidā attiecīgo pabalstu pieprasīt - personīgi ierodoties VSAA, nosūtot pieprasījumu pabalsta piešķiršanai pa pastu vai iesniedzot šo pieprasījumu elektroniska dokumenta formā.

Iesniegumu par paternitātes, vecāku vai apbedīšanas pabalsta piešķiršanu, tāpat kā līdz šim, attiecīgā pabalsta pieprasītāji iesniegs jebkurā VSAA nodaļā. Tā pēc konkrētā iesnieguma izskatīšanas nodrošinās attiecīgā pabalsta piešķiršanu, aprēķināšanu un izmaksu.

Ziņas par veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām  VSAA nodaļai, tāpat kā līdz šim, sniegs Valsts ieņēmumu dienests.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas 2009.gadā paternitātes pabalstu saņēma 8549 cilvēki, vecāku pabalstu - 16804 un apbedīšanas pabalstu (apdrošinātās personas vai viņa ģimenes locekļa nāves gadījumā)  -  2200 cilvēki.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.