darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM piedāvā atbrīvot VSAA no valsts nodevas maksāšanas | 18.03.2010.

Vienkāršojot administratīvās procedūras, kā arī novēršot situācijas, kurās viena valsts iestāde maksā valsts nodevu citai, Labklājības ministrija (LM) rosina atbrīvot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) no valsts nodevas maksāšanas civillietās.

Plānots, ka VSAA nebūs jāmaksā valsts nodeva, iesniedzot prasības pieteikumus civillietās par finanšu līdzekļu atgūšanu valsts budžetā saistībā ar valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu vai valsts sociālo pabalstu pārmaksu, kā arī ar valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu vai valsts sociālo pabalstu izmaksu saistībā ar ceļu satiksmes negadījumiem.

Līdzekļi, kuri ietaupīsies, atbrīvojot VSAA no minētās nodevas samaksas, tiks novirzīti VSAA kārtējo izdevumu segšanai.

Šobrīd VSAA, iesniedzot prasības pieteikumus tiesā civillietās par valsts budžeta līdzekļu atgūšanu, maksā valsts nodevu trīs kategorijās:

1) atgūstot jebkuru pārmaksāto valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu (pensiju, pabalstu vai atlīdzību), kas pakalpojuma saņēmējam izmaksāts nepamatoti par VSAA lēmumiem, kas pieņemti līdz 2006.gada 31.decembrim;

2) atgūstot regresa kārtībā no darba devējiem darba negadījumos cietušajām personām izmaksātos valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumus;

3) atgūstot no apdrošinātājiem ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem izmaksātos valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumus un valsts sociālos pabalstus.

Piemēram, lai civiltiesiskā kārtā iesniegtu tiesā uz 2009.gada 31.decembri VSAA uzskaitē esošos 11 apdrošinātāju atteikumus atlīdzināt valsts budžetā valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumus par kopējo summu 9,5 tūkst. lati, VSAA būtu jāmaksā valsts nodeva  978,09 latu apmērā.

Iepriekšminēto paredz LM izstrādātie grozījumi Civilprocesa likumā, kas šodien, 18.martā, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.