darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Bezdarbnieka pabalstu varēs saņemt arī mikrouzņēmumus nodibinājušie bezdarbnieki | 23.03.2010.

Lai nodrošinātu atbalstu tiem bezdarbniekiem, kuri, būdami bez darba, ir nodibinājuši mikrouzņēmumus, noteikts, ka viņi varēs saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Tas nozīmē, ka bezdarbniekam, kurš ieguvis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu kā mikrouzņēmuma īpašnieks, bezdarbnieka pabalstu izmaksās sešus mēnešus. Ja bezdarbnieka pabalsta izmaksas periodā bezdarbnieks mikrouzņēmuma īpašnieka statusu zaudēs, bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeigs ar šā statusa zaudēšanas dienu.

Gadījumos, kad bezdarbnieka pabalsta izmaksa būs apturēta tāpēc, ka bezdarbnieks ir noslēdzis darba līgumu par algotu pagaidu darbu veikšanu vai noslēdzis darba līgumu dalībai citos aktīvajos nodarbinātības pasākumos, vai arī uz laiku līdz diviem mēnešiem (ieskaitot) ir ieguvis darba ņēmēja statusu, bezdarbnieka pabalstu atjaunos no dienas, kad bezdarbnieka pabalsta saņēmējs būs ieguvis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu kā mikrouzņēmuma īpašnieks.

Bezdarbnieka pabalstu nepiešķirs un neizmaksās tam bezdarbniekam, kurš būs ieguvis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu kā mikrouzņēmuma īpašnieks, neizveidojot mikrouzņēmumu no jauna vai pārņemot mikrouzņēmumu  no cita īpašnieka.

Tāpat minēto pabalstu izbeigs gadījumā, ja persona sasniegusi valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, kā arī, ja personai piešķirta valsts vecuma pensija pēc atvieglotiem noteikumiem vai speciālā valsts vecuma pensija invalīdam.

Iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, bezdarbnieki, kuri nodibinājuši mikrouzņēmumu un kļuvuši par mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, tāpat kā pārējie šā pabalsta pieprasītāji, iesniegs jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā. Pabalstu piešķirs no dienas, kad bezdarbnieks būs iesniedzis iesniegumu par tā piešķiršanu.

Informāciju par mikrouzņēmuma īpašnieka -  darba ņēmēja statusa iegūšanu un šā statusa zaudēšanu VSAA iegūs no Valsts ieņēmumu dienesta.

Bezdarbnieka pabalstu paredzēts izmaksāt no valsts sociālās apdrošināšanas nodarbinātības speciālā budžeta līdzekļiem.

To paredz šodien, 23.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam. Tie vēl jāpieņem Saeimā.

Grozījumi likumā  Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam izstrādāti saskaņā ar valdībā  2009.gada 30.oktobrī apstiprināto Koncepciju par mikrouzņēmumu atbalsta pasākumiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.