darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Paplašinās brīvprātīgi apdrošināmo personu loku | 23.03.2010.

Lai mudinātu bezdarbniekus uzsākt uzņēmējdarbību, vienkāršotas administratīvās procedūras, t.sk., paplašināts to personu loks, kuras valsts sociālajai apdrošināšanai varēs pievienoties brīvprātīgi.

Turpmāk pašnodarbinātā pirmās pakāpes radiniekiem,  mikrouzņēmuma īpašnieka laulātajiem vai mikrouzņēmuma pirmās pakāpes radiniekiem būs tiesības brīvprātīgi pievienoties valsts sociālajai apdrošināšanai. Šie cilvēki no pašu brīvi izvēlētiem līdzekļiem, piemēram, laulātā ienākumiem, mantojumā gūtā ienākuma, varēs veikt iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, vecāku apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai.

Sociālās apdrošināšanas iemaksu likme 2010.gadā pašnodarbinātā laulātajam, kas veic iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai un vecāku apdrošināšanai, ir 28,99%. 2010.gadā sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta minimālais apmērs personām, kuras sociālajai apdrošināšanai pievienojās brīvprātīgi, ir 180 lati mēnesī jeb 2160 lati gadā.

Savukārt mikrouzņēmuma darbinieki - tā īpašnieks un uz darba līguma nodarbinātas personas - būs pakļauti valsts sociālajai apdrošināšanai kā darba ņēmēji saskaņā ar likumu „Par mikrouzņēmuma nodokli".

Šis likumprojekts paredz visu mikrouzņēmumu darbinieku sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta aprēķināšanu neatkarīgi no personai noteiktās darba samaksas apmēra, piemērojot vienotu likmi 33,09% apmērā. Sociālās apdrošināšanas iemaksas personām tiks reģistrētas par tiem mēnešiem, kuros tās ir nodarbinātas pilnu mēnesi.

Iepriekšminēto paredz šodien, 23.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu. Tie vēl jāpieņem Saeimā.

Grozījumi likumā  Par valsts sociālo apdrošināšanu izstrādāti saskaņā ar 2009.gada 30.oktobrī valdībā apstiprināto Koncepciju par mikrouzņēmumu atbalsta pasākumiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.