darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Mainīsies pensiju piemaksu izmaksāšana Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs dzīvojošajiem pensionāriem | 06.04.2010.

Saskaņā ar šodien, 6.aprīlī, valdībā apstiprinātajām izmaiņām Noteikumos par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas, mainīsies pensiju piemaksu izmaksāšana tiem vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem, kuri izbraukuši no Latvijas un dzīvo Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs.

Šāda rīcība nepieciešama, lai nodrošinātu Ministru kabineta (MK) Noteikumu par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas normu atbilstību likumam „Par valsts pensijām".

Noteikumi nosaka kārtību, kādā piemaksu pie pensijas turpinās maksāt, ja pensijas saņēmējs būs izbraucis no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi EEZ dalībvalstīs. Lai veiktu piemaksas izmaksu EEZ dalībvalstīs dzīvojošiem pensijas saņēmējiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) personas dzīvesvietu noteiks, pamatojoties uz EEZ dalībvalstu pensiju jautājumos kompetento institūciju sniegto informāciju vai vienu no šādiem dokumentiem:

-         personas iesniegto dokumentu, ko izdevusi attiecīgās valsts par iedzīvotāju reģistrāciju atbildīgā institūcija,

-         personas iesniegumu, kurā norādīta dzīvesvietas adrese, kuru apstiprinājis notārs vai Latvijas Republikas (LR) vēstniecība.

Tāpat noteikumi nosaka, ka pēc personas pieprasījuma piemaksu avansā varēs izmaksāt arī tām personām, kuras vecuma vai invaliditātes pensiju saņem avansā. Šobrīd, ja vecuma vai invaliditātes pensiju izmaksā avansā, lēmumu par piemaksas piešķiršanu atliek līdz lēmuma par pensijas piešķiršanu pieņemšanai. Šis process gadījumos, kad personai apdrošināšanas stāžs ir uzkrāts ne tikai Latvijā, bet arī citās EEZ dalībvalstīs, bieži ir garāks par 6 mēnešiem.

Pēc VSAA informācijas uz 2009.gada 31.decembri LR pensijas, dzīvojot citās EEZ dalībvalstīs, saņēma 4247 pensionāri.

Vidējais piemaksas apmērs 2009.gada decembrī vecuma pensijām bija 23,89 lati, invaliditātes pensijām - 11,27 lati.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.