darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ar jauna ERAF projekta palīdzību Labklājības ministrija plāno būtiski samazināt izmaksas pakalpojumu sniegšanai | 08.04.2010.

Labklājības ministrija (LM), turpinot 2009. gadā uzsāktās nozares strukturālās reformas, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu īsteno LM infrastruktūras, atbalsta sistēmu un IT atbalsta funkciju konsolidācijas projektu, lai būtiski optimizētu izmaksas un paaugstinātu labklājības nozares pakalpojumu sniegšanas efektivitāti.

Reformas ietvaros plānots centralizēt LM un visu tās padotības iestāžu atbalsta funkciju veikšanu un konsolidēt LM un tās padotības iestāžu informācijas tehnoloģiju risinājumus, nodrošinot vismaz 30% izmaksu samazinājumu šo funkciju veikšanai.

„Projekts vērtējams kā vērienīgs, un mēs esam viena no pirmajām ministrijām, kas reāli veiks savu un padotības iestāžu pakalpojumu sniegšanas procesu analīzi, noteiks tās lietas, kuras mums var būt kopīgas un par kurām turpmāk katrai padotības iestādei vai ministrijai vairs nebūs jārūpējas atsevišķi. Lai veiktu izmaksu samazinājumu un tēriņu ierobežošanu nozarē, jau pērn uzsākām atbalsta funkciju centralizācijas procesu, tādējādi ministrijā tika centralizētas atsevišķu padotības iestāžu grāmatvedības, personālvadības un sabiedrisko attiecību funkcijas. Turpmākajos gados ietaupījumu varēsim panākt, atsakoties no funkciju dublēšanās un maksimāli optimizējot mūsu rīcībā esošos resursus," atzīst labklājības ministrs Uldis Augulis.

Tuvākajā laikā tiks izstrādāts atbalsta funkciju (lietvedība, grāmatvedība, personālvadība, informācijas tehnoloģiju pārvaldība) pārvaldības modelis, kura ietvaros plānots izvērtēt, kuras no funkcijām ir iespējams nodrošināt ministrijai un padotības iestādēm centralizēti, kādu ekonomisko efektu labklājības nozare iegūs, konsolidējot šīs funkcijas.

Pēc tam atbilstoši šim modelim tiks izstrādāti efektīvākie informācijas sistēmu (IS) un informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumi, kas sniegs vislielāko atdevi no šādām strukturālām reformām ministrijā un tās padotības iestādēs, nodrošinot centralizēto funkciju pilnvērtīgu nodrošināšanu atbilstoši visām nozares prasībām.

Praksē šīs pārmaiņas izpaudīsies, piemēram, kā centralizēta infrastruktūra - Vienots datu centrs, kas centralizēti nodrošinās ministrijas un padotības iestāžu ikdienas darbam un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo:

1.    IT infrastruktūru (tehniskie resursi, programmatūra, telpas tehnisko resursu izvietošanai, piemēram, serveriem);
2.    IT personālu - IT infrastruktūras izveidei un apkalpošanai;
3.    standartizētu IT atbalstu katras iestādes darbam.

Tā, piemēram, deviņu serveru telpu vietā būs divas, tiks samazināts infrastruktūru nodrošinošo iekārtu skaits, tiks ieviesti e-pakalpojumi un uzlabota elektronizēta arhīva datu aprite starp ministriju un padotības iestādēm, u.tml.  

Paredzams, ka pirmie modernizācijas efektivitātes rezultāti būs sasniegti jau 2011. gadā, līdz ar to nozares infrastruktūras uzturēšanas kopējās izmaksas plānots samazināt vismaz par 30%.

Projekta ietvaros no 2011. gada vasaras līdz 2012. gada beigām tiks izstrādāti arī pieci e-pakalpojumi, kas vērsti uz sociālo pakalpojumu saņēmējiem, valsts institūcijām un juridiskajām personām.

Projektu līdz 2012. gadam īstenos IKT konsultāciju uzņēmums „Corporate Solutions", kā sadarbības partneri apakšuzņēmēja statusā piesaistot konsultantu „Ernst and Young Baltic".

LM infrastruktūras, atbalsta sistēmu un IT atbalsta funkciju konsolidācijas projekts tiek realizēts ERAF atbalstītās programmas „Sociālās politikas monitoringa sistēmas pilnveide - SPP vienotās informācijas sistēmas izstrāde, ieviešana un e-pakalpojumu attīstīšana" ietvaros. LM infrastruktūras, atbalsta sistēmu un IT atbalsta funkciju konsolidācijas plānošanas projektā tiks ieguldīti 277 tūkst. latu.

Strukturālās reformas LM padotības iestādēs

Strukturālo reformu ietvaros modernizācijas projekti tiek ieviesti arī divās LM padotības iestādēs. Ar ERAF atbalstu Valsts darba inspekcija realizē projektu „Valsts darba inspekcijas informatīvās sistēmas pilnveidošana un e-pakalpojumu ieviešana". Projekta mērķis ir paaugstināt klientu apkalpošanas efektivitāti un modernizēt to, kā arī ieviest 16 e-pakalpojumus. Savukārt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija uzsākusi darbu pie ERAF projekta „Arhīva datu digitalizācija un e-pakalpojumu ieviešana" realizācijas, nolūkā modernizēt klientu apkalpošanu (e-pakalpojumu ieviešana), kā arī elektronizēt sadarbības iespējas (pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamo datu apmaiņa) ar citām institūcijām.

Atgādinām, ka LM padotības iestādes ir Valsts darba inspekcija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Sociālās integrācijas valsts aģentūra un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv