darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno pieņemt grozījumus Starptautiskās darba organizācijas konstitūcijā | 13.03.2008.

13.03.2008. Lai izpildītu saistības pret Starptautisko darba organizāciju (SDO), Labklājības ministrija (LM) plāno ratificēt grozījumus SDO konstitūcijā.

To paredz LM izstrādātais likumprojekts Par starptautiskās darba organizācijas konstitūcijas 1997.gada grozījumu dokumentu, kas šodien, 13.martā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Likumprojekts vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām, kā arī jāapstiprina valdībā un Saeimā.

Grozījumi konstitūcijā atvieglo konvenciju atcelšanu - Starptautiskā darba konference ar divu trešdaļu klātesošo pārstāvju balsu vairākumu varēs atcelt tās konvencijas, kuras ir atzītas par novecojušām - zaudējušas savu mērķi vai nav noderīgas organizācijas mērķu sasniegšanai. Tādējādi dalībvalstīm, kuras būs pieņēmušas novecojušu konvenciju, nebūs jāveic darbības tās denonsēšanai un nebūs jāziņo SDO par tās praktisku ieviešanu.

Atgādinām, ka Latvija SDO iestājās 1921.gadā. Vienlaikus ar iestāšanos šajā organizācijā, mūsu valstij kļuva saistoša arī SDO konstitūcija un tajā ietvertie nosacījumi.

SDO ģenerālpadome 1997.gadā pieņēma grozījumus konstitūcijā. Lai tie stātos spēkā, tos ir jāpieņem 121 organizācijas dalībvalstij. Tā kā šobrīd grozījumus pieņēmušas 104 dalībvalstis, tie vēl nav stājušies spēkā.  

Informāciju sagatavoja 

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv