darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno izmaiņas pašvaldību sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtībā | 29.04.2010.

Lai pašreizējos sociālekonomiskajos apstākļos nodrošinātu iespēju ikvienam cilvēkam saņemt pašvaldību piedāvātos sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi izmaiņas attiecīgajos noteikumos.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta šodien, 29.aprīlī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Lai risinātu situācijas, kad klienti līdzekļu trūkuma dēļ nevar samaksāt par sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, kavējot tā saņemšanu, līdz minimālās darba algas līmenim plānots paaugstināt līdzekļu apjomu, kam jāpaliek klienta rīcībā pēc pakalpojuma samaksas. Šāda rīcība nepieciešama, jo, vērtējot apgādnieka iespēju samaksāt par pašvaldības piešķirto sociālo pakalpojumu, pašvaldības sociālais dienests izvērtē apgādnieka ienākumu līmeni. Ja tas nesasniedz minimālās darba algas līmeni, tad starpība starp pakalpojuma izmaksu un klienta samaksāto summu, sedz pašvaldība. Tas nozīmē, ka turpmāk klienta rīcībā būs jābūt līdzekļiem minimālās darba algas apmērā, nevis pusei no tās, kā tas ir šobrīd.

Tādējādi arī cilvēki ar ierobežotiem līdzekļiem varēs saņemt sociālo pakalpojumu, nevis paliks bez tā, apdraudot savu veselību. Savukārt pašvaldību sociālajiem dienestiem samazināsies nepieciešamība lemt par pašvaldības pabalstu piešķiršanu šiem cilvēkiem.

Tāpat atbilstoši grozījumiem paredzēts, ka par ilgstošo sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu klientiem būs jāmaksā ne tikai no tiem ienākumiem, ko veido pensijas, piemaksas pie pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts, bet arī no citiem ienākumiem, piemēram, citu valstu pensijām, izdienas pensijām, ja tādas ir piešķirtas, u.c. avotiem.

Gadījumos, kad klients īslaicīgi nesaņem pakalpojumu, piemēram, atrodas slimnīcā vai viesojas pie draugiem, viņa prombūtnes laikā netiks aprēķināta maksa par ēdināšanu. Līdz ar to par minēto pakalpojumu būs jāmaksā mazāk.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas pērn pašvaldības pašas nodrošināja sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus 27,7 milj. latu apmērā, savukārt 10,3 milj. latu no kopējās summas tika pārskaitīta citiem pašvaldību sociālo pakalpojumu sniedzējiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.