Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ar Struktūrfondu līdzekļiem palīdzēs jaunajiem uzņēmējiem apgūt nepieciešamās zināšanas | 13.03.2008.

13.03.2008. Lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem apgūt nepieciešamās zināšanas veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu no 2008. līdz 2013.gadam paredzējusi ieguldīt 9,5 miljonus latu.

Komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanas veicināšanai, jaunajiem uzņēmējiem tiks nodrošinātas apmācības uzņēmējdarbības vadībā un projekta vadībā. Tāpat viņiem būs iespēja saņemt konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai un konsultācijas pirmajā saimnieciskās darbības gadā.

Pieteikumus apmācību un konsultāciju saņemšanai varēs iesniegt Nodarbinātības valsts aģentūrā pēc projektu pieņemšanas konkursa izsludināšanas. Līdz 85% no projekta izmaksām segs ESF, bet pārējo - valsts budžets.

LM prognozē, ka apmācības un konsultācijas uzņēmējdarbības un pašnodarbinātības uzsākšanai saņems 5000 cilvēku.

To paredz šodien, 13.martā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts par ESF aktivitāti „Atbalsts apmācībām un konsultācijām pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai". Noteikumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

MK noteikumu projekts paredz, kādām prasībām jāatbilst projekta iesniedzējam, kā tiek vērtēts projekts un kādi ir tā īstenošanas nosacījumi.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 22 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 93,4 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.