darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Eiropas gada ietvaros LM speciālisti dārza svētkos sniegs konsultācijas par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem | 07.05.2010.

Eiropas Savienības dārza svētku ietvaros, Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un nevalstiskajām organizācijām 9.maijā aicinās interesentus apmeklēt Latvijas māju, Eiropas Kustības Latvijā  un Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) veltītu tematisko telti.

„Eiropas dienā notiekošie dārza svētki šogad ir īpaši veltīti Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību tematikai.  Tāpēc kārtējo reizi vēlos pievērst uzmanību šai tik aktuālajai problēmai, aicinot ikvienu arī svētku brīdī aizdomāties par tiem līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība un atbalsts grūtā brīdī, sniedzot padomu, daloties pieredzē vai zināšanās,," norāda labklājības ministrs Uldis Augulis.

Lai sniegtu iedzīvotājiem būtisku informāciju, paredzēts, ka Latvijas mājā no plkst. 15.00 līdz 16.00 LM speciālisti interesentiem sniegs konsultācijas par nodarbinātības, sociālās apdrošināšanas, sociālo pakalpojumu un citiem jautājumiem.

Savukārt Eiropas gada (2010) mājā norisināsies dažādas radošas un informatīvi izglītojošas aktivitātes, kas veicinās apmeklētāju izpratni par sociālās iekļaušanas, savstarpējās palīdzības, labo prakšu un pieredžu apmaiņas un citiem praktiskiem jautājumiem.

Eiropas Kustības Latvijā  teltī sarunās ar sabiedrību iesaistīsies arī Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieki, konsultējot par veselības jautājumiem (Hosams Abu Meri), stāstot par jauniešu atbalsta programmām (Daina Jāņkalne), informējot par sabiedrības iespējām līdzdarboties (Valdis Nagobads un Gunta Anča).

„Ernestam Hemingvejam ir grāmata ar mazliet sentimentālu nosaukumu par svētkiem, kas vienmēr līdzās. Eiropas Savienībā arī ir svētki, vismaz Eiropas dienā noteikti. Tomēr vispirms Eiropas Savienība nozīmē darbu - lai svētki būtu iespējami arī nākotnē. Tāpēc svētkos piedāvāsim informāciju par iespējām, ko ES dod cilvēkiem Latvijā," stāsta Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

Tāpat Eiropas gada (2010) teltī paredzēts, ka no plkst. 11:00 līdz 12:00 Latvijas Lauku forums rīkos sarunas pie tējas tases un diskusiju par Eiropas gada (2010) tematiku.

Savukārt no plkst. 12:00 līdz 13:00 telts teritorijā būs atvērta radošā darbnīca bērniem, bet no plkst. 13:00 līdz 15:00 darbosies radošās darbnīcas sievietēm. Radošās aktivitātes vadīs Latvijas Bērnu forums un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls. Pieredzē par sieviešu NVO lomu un darbību reģionos dalīsies Labas gribas vēstniece, uzņēmēja, „Maizes muzeja" vadītāja Vija Ancāne.

Visbeidzot no plkst. 15:00 līdz 16:00 Eiropas gada (2010) mājā Latvijas Sarkanais Krusts interesentiem prezentēs Eiropas Komisijas pārtikas pakas un piedāvās praktiskas receptes tās  satura izmantošanai.

Visas dienas garumā biedrības Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO un Latvijas Sarkanais Krusts piedāvās aktivitātes, lai telts apmeklētāji varētu iejusties un izprast cilvēku ar invaliditāti ikdienu, piemēram, iesēsties ratiņkrēslā un pārvarēt šķēršļus, pārliecināties pašiem, kā sporta aktivitātēs iesaistās invalīdi, metot bumbu basketbola grozā utml. Plkst. 12:00 un 14:00 notiks ratiņkrēsla streetball paraugdemonstrējumi. Svētku laikā norisināsies arī tehnisko palīglīdzekļu demonstrējumi, pirmās palīdzības ABC vingrinājumi un citas noderīgas aktivitātes.

Vairāk informācija par ES dārza svētkiem ir pieejama mājas lapā www.esmaja.lv .

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv