darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM Starptautiskajā Ģimenes dienā aicina iepriecināt tuviniekus un rūpēties par ģimeniskām vērtībām | 07.05.2010.

Tuvojoties Starptautiskajai ģimenes dienai, kas notiks 15.maijā, Labklājības ministrija (LM) aicina ikvienu rūpēties par ģimenes vērtībām un novērtēt tās spēku, jo ģimene ir pamats ne tikai valsts attīstībai nākotnē, bet arī  pamats kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Lai šajos svētkos cilvēki varētu kopā interesanti pavadīt laiku, dažādas organizācijas un institūcijas aicina apmeklēt Starptautiskajai Ģimenes dienai un Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītus svētku pasākumus un radošas aktivitātes, kas, sākot no 8.maija, norisināsies visā Latvijā. Informācija par pašvaldībās notiekošajiem pasākumiem ir pieejama LM mājas lapā www.lm.gov.lv sadaļā „Aktualitātes".

Sagaidot svētkus, labklājības ministrs Uldis Augulis uzsver: „domāju, ka šajās dienās daudziem būs iespēja novērtēt tieši ģimenes sniegtā atbalsta lomu savu mērķu un sapņu sasniegšanā. Ņemot vērā grūtības, kādas šodien piedzīvo vairums ģimeņu, arī valsts un pašvaldības savu iespēju robežās cenšas sniegt atbalstu tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams. Šo institūciju uzdevums arī turpmāk būs stabilizēt situāciju valstī tiktāl, lai sabiedrība atkal varētu savos mērķos pacelties augstāk par izdzīvošanu."

Arī LM turpina strādāt pie ģimenes politikas veidošanas, īpaši ārpusģimenes aprūpes jomā. Izvērtējot prioritātes, LM noteikusi, ka 2010.gadā galvenie būtiskākie uzdevumi bērna tiesību aizsardzības nodrošināšanai un ģimeņu ar bērniem atbalstam ir uzlabot atbildīgo institūciju sadarbību, lai bērns iespējami ātrāk atgrieztos bioloģiskajā ģimenē vai arī tiktu adoptēts, un samazinātos ārpusģimenes aprūpē pavadītais laiks. Pašlaik arī noteikts, ka bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē var ievietot tikai tad, ja nav iespējams nodrošināt audzināšanu audžuģimenē vai aizbildnībā.

Šogad arī tiks sagatavotas Ģimenes politikas pamatnostādnes 2010.-2016.gadam. Dokumenta mērķis būs noteikt bērnu un ģimenes politikas prioritātes nākamajiem 7 gadiem. Savukārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija turpinās nodrošināt psiholoģisko atbalstu ģimenēm krīzes situācijās, kā arī metodisko palīdzību un konsultācijas skolu, sociālo dienestu un citu iestāžu darbiniekiem, lai efektīvu risinātu ar vardarbību pret bērniem un citām krīzes situācijām saistītus gadījumus. Palīdzība tiek nodrošināta visā Latvijā.

Tāpat Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā izveidota krīzes komanda, lai sniegtu palīdzību situācijās, kad bērnu iestādēs ir noticis negadījums, pašnāvība vai līdzīgs gadījums. Pērn nodrošināta arī psiholoģiskās palīdzības pieejamība ģimenēm krīzes situācijās visā Latvijā.

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv