darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Bezdarbnieki darba praktizēšanā pašvaldībās varēs piedalīties arī nākamgad | 13.05.2010.

Ņemot vērā sarežģīto situāciju darba tirgū, kad bezdarba līmenis joprojām ir ievērojami augstā līmenī, valdība ir akceptējusi Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu darba praktizēšanu pašvaldībās ar 100 latu stipendiju turpināt īstenot  arī nākamgad.

Savukārt pēc 2011.gada 31.decembra tiks mainīti šīs atbalsta programmas nosacījumi, lai varētu turpināt bezdarbnieku iesaisti nodarbinātības atbalsta pasākumos.

Tāpat valdība ir akceptējusi  iespēju šogad darba praksēs iesaistīt papildus bezdarbniekus, kas vairs nesaņem bezdarbnieku pabalstu.

Palielināt iespējas iesaistes programmā, kā arī turpināt pasākuma īstenošanu arī nākamgad iespējams, jo Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbalstījusi finansējuma 13,1 milj. latu apmērā piešķiršanu papildus praktizēšanas vietu izveidošanai pašvaldībās .

Līdz ar to šogad darba praktizēšanā kopumā varēs iesaistīties vairāk kā 50,2 tūkst. bezdarbnieku, kas saņems finansiālu atbalstu stipendijas veidā.

Atgādinām, ka, ņemot vērā krīzes apmēru un izanalizējot citu Eiropas valstu pieredzi un pasaules labo praksi rīcībai šādos apstākļos, pasākums Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībā pašreiz ir viens no būtiskākajiem īstermiņa aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem finanšu ietilpības un dalībnieku iesaistes ziņā. Darba praktizēšana ar stipendiju ir viens no LM pārziņā esošajiem Sociālās drošības tīkla pasākumiem.

Pasākuma mērķis ir stabilizēt sociālekonomisko situāciju, nodrošināt bezdarbnieku aktivizāciju veidā, kas netraucē ekonomikas restrukturizāciju. Vienlaikus LM norāda, ka darba praktizēšana pašvaldībās mazina nabadzības risku.

Tomēr vienlaikus LM norāda, ka situācija darba tirgū lēni, bet pakāpeniski uzlabojas. Ja martā darba tirgū atgriezās apmēram 4000 cilvēkiem, tad aprīlī tie bija jau apmēram 8000 cilvēku. Arī bezdarba līmenis šī perioda laikā mazliet ir samazinājies.

Pasākums tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Papildu informācija par pasākumu Darba praktizēšana ar stipendiju ir pieejama: http://www.lm.gov.lv/text/1405.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv