Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM atbalstīs Nordea Rīgas maratona Vienotības kilometra dalībniekus | 21.05.2010.

Lai suminātu cilvēku ar īpašām vajadzībām cīņassparu un aktivitāti, 23.maijā Labklājības ministrija (LM) atbalstīs Nordea Rīgas maratona Vienotības kilometra dalībniekus un centīgākajiem pasniegs simboliskas balvas.

Vienotības kilometrs tiks rīkots jau otro reizi, aicinot piedalīties cilvēkus ar invaliditāti. Šīs idejas virzītājs ir Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, kas, piepulcējot Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, citus atbalstītājus un partnerus, nodrošinās 150 dalībniekiem ar invaliditāti iespēju piedalīties Nordea Rīgas maratonā.

Vienotības kilometra dalībniekus klātienē atbalstīs arī Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību labas gribas vēstnieks, paralimpietis Aigars Apinis. Viņš norādījis, ka distance ir izaicinājums gan pašiem dalībniekiem, gan sabiedrībai kopumā. Dalībniekiem - lai startētu un gūtu jaunas emocijas un izjustu sacensības garšu, savukārt sabiedrībai - iespēju pārliecināties, ka invaliditāte nav šķērslis priekam.

Arī LM norāda, ka šāda veida pasākums ir vērtīga mācībstunda ikvienam, jo apliecina sabiedrībai Vienotības kilometra dalībnieku spēju pieņemt izaicinājumu un to pārvarēt, vienlaikus saglabājot vienotību un savstarpēju atbalstu.

Kā informē pasākuma organizatori, Vienotības kilometra ideja ir pārņemta no Londonas un citu pasaules lielo maratonu pieredzes, kur katru gadu tiek organizēts īpašs starts dalībniekiem ratiņkrēslos.

Lai radītu līdzīgu iespēju arī Latvijā, tiek piedāvāta Vienotības kilometra distance, kurā aicināts piedalīties jebkurš cilvēks ar invaliditāti. Pasākuma dalībnieki startā pulcēsies kopā ar visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem un tieši šīs distances starts 23.maijā plkst. 9:00 atklās Nordea Rīgas maratonu. Distance kopējais garums plānots 1km.


Vairāk informācijas par Nordea Rīgas maratonu mājas lapā www.nordearigasmaratons.lv.

Informāciju sagatavoja:
Liene Zvereva, komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv