darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Iepazīstinās ar aptaujas par bērnu drošību internetā rezultātiem | 26.05.2010.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šā gada 28. maijā plkst. 10:00 rīkos preses konferenci, lai informētu par VBTAI Uzticības tālruņa speciālistu veiktās bērnu un pusaudžu aptaujas par drošību internetā rezultātiem, inspekcijas Krīzes komandas darbību, kā arī citiem ar bērnu drošību saistītiem jautājumiem.

Aptaujā, kas notika aprīlī un maijā, tika apzināts gandrīz 600 bērnu un jauniešu viedoklis par dažādiem drošības aspektiem interneta vidē. Cita starpā konstatēts, ka paši jaunie interneta lietotāji par lielākajiem apdraudējumiem atzīst iespējamu atkarības rašanos, draudošas redzes problēmas, varbūtējus materiālos zaudējumus, neapdomīgi izmantojot dažādus servisus un piedāvājumus u.tml. Trešdaļa aptaujāto atzīst, ka ir saskārušies ar aizvainojumiem vai pazemojumiem no citu interneta lietotāju puses, savukārt puse ir saņēmusi aizrādījumus no draugiem, tuviniekiem vai pedagogiem par pārmērīgu aizraušanos ar datoru.

Savukārt Krīzes komanda, kas tika izveidota 2009. gada nogalē, lai sniegtu psiholoģisko atbalstu bērniem un viņu tuviniekiem ārkārtas krīzes situācijā visā Latvijas teritorijā, pašlaik jau ir sniegusi palīdzību astoņos gadījumos - tas ir satraucoši augsts rādītājs. Krīzes komandā ir 5 psihologi un 5 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektori, kas ir speciāli apmācīti šim darbam. 

Šogad bijis īpaši daudz traģisku negadījumu pie ūdenskrātuvēm, kur dzīvības zaudējuši vairāki bērni un jaunieši - ar vairākiem šādiem gadījumiem strādājusi arī Krīzes komanda. Tuvojoties vasarai un brīvlaikam, šis bērnu drošības aspekts kļūst vēl aktuālāks, tādēļ VBTAI speciālisti aicina gan medijus, gan plašāku sabiedrību nebūt vienaldzīgiem un palīdzēt šo vasaru padarīt iespējami drošu mūsu bērniem.

Preses konference notiks VBTAI telpās Rīgā, Ventspils ielā 53, 3. stāva zālē

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv