darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM iepazīsies ar Zemgales reģionā plānotajiem sociālajiem pakalpojumiem | 28.05.2010.

Lai izvērtētu sagatavoto sociālo pakalpojumu attīstības programmu 2011. - 2016.gadam un sniegtu priekšlikumus tās pilnveidei, šodien, 28.maijā, Labklājības ministrijas (LM) speciālisti Jelgavā piedalīsies Zemgales plānošanas reģiona rīkotā noslēguma  konferencē.

Konferences laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar sociālo pakalpojumu attīstības programmas pirmo redakciju, kas ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu izstrādāta Zemgales plānošanas reģionā un paredz iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu ieviešanu pilsētās un novados.

Minētā programma tiek izstrādāta ESF projekta „Sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrāde Zemgales reģionam 2010.-2016.gadam" ietvaros. Projektu īsteno Zemgales plānošanas reģions.

LM speciālisti uzsver, ka arī programmas izstrāde Zemgales reģionā ir vērtējama kā unikāla, jo pirmo reizi sociālo pakalpojumu jomā centralizēti tiek veikta tik padziļināta pašvaldībās esošās sociālās situācijas izpēte un līdz ar to arī noteikta jaunu sociālo pakalpojumu nepieciešamība.

Pasākuma laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar projekta norisi un programmā izstrādātajiem un plānotajiem sociālajiem pakalpojumiem. Tāpat konferences laikā notiks diskusija par iespējām un izaicinājumiem sociālo pakalpojumu pilnveidei Zemgalē.

Pašlaik līdzīgas programmas turpina izstrādāt arī Rīgas, Kurzemes, Latgales un Vidzemes plānošanas reģioni. Visu reģionu programmas būs gatavas līdz šī gada 30.jūnijam.

Zemgales plānošanas reģiona programma ir izstrādāta ciešā sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un nozaru ekspertiem. Tā, piemēram, programmas izstrādes laikā novados organizēti gan semināri jomas ekspertiem,  gan rīkotas publiskās apspriešanas, iesaistot arī sabiedrību programmas pilnveidē.

Sagatavotā programma būs pamats turpmākā Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma un citu fondu finansējuma saņemšanai, lai ieviestu un īstenotu izstrādātos alternatīvās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus katrā novadā.  Plānots, ka jau šī gada oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūra izsludināts atklātu projektu konkursu, kurā varēs piedalīties nevalstiskās organizācijas, kas ir reģistrētas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un  valsts, pašvaldību institūcijas.

Vairāk informācijas par projektu un programmu pieejama Zemgales plānošanas reģiona mājas lapā http://vps1.istnet.lv

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;