Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Apbalvos eseju konkursa „Es risinu konfliktu...” uzvarētājus | 29.05.2010.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) pirmdien, 31. maijā, plkst. 13:00.apbalvos eseju konkursa skolēniem „Es risinu konfliktu..." uzvarētājus.

VBTAI informē, ka konkursam bija iesūtīti vairāk nekā 100 skolēnu darbi, kuros bērni un jaunieši stāstīja par savstarpējām attiecībām skolā, par pašu piedzīvotiem vai redzētiem konfliktiem, rakstīja par saviem pārdzīvojumiem, saskaroties ar nepatiesiem apvainojumiem vai pārdarījumiem. Daudzu rakstītāju darbos skartā sāpīgākā problēma bija jauna vai atšķirīga skolēna nespēja iejusties klases vai skolas kolektīvā, nesaņemot atbalstu ne no vienaudžiem, ne no pedagogiem.

Vispārizglītojošo izglītības iestāžu 7. - 9. klašu skolēnu grupā 1. vietu ieguva Laura Pastore, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece, 2. vietu - Elīna Vorobjova, Jersikas pamatskolas 9. klases skolniece, bet 3. vietu - Dita Kūkusiliņa no Rožupes pamatskolas 8. klases. Savukārt vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10. - 12. klašu skolēnu grupā par labāko atzīts Rīgas 18. vakara - maiņu vidusskolas 11. klases skolnieces Daigas Herbergas darbs, otrajā vietā ierindojās Viktorija Matjuka, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10. klases audzēkne, bet trešajā - Siguldas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Baiba Jansone.

Speciālo izglītības iestāžu 7. - 9. klašu skolēnu grupā laurus plūca Jelgavas speciālās internātpamatskolas audzēkņi - par labāko eseju žūrija atzina 8. klases skolnieces Darjas Maksimovas sacerējumu, otrajā vietā 8. klases skolnieks Igors Leniks, bet trešās labākās esejas autore ir Anna Hudožilova no 9. klases. Bet starp profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem labākā eseja padevusies Liepājas Mākslas vidusskolas 2. kursa audzēknim Kārlim Lipsnim, savukārt otrajā vietā ir Balvu Amatniecības vidusskolas 11. klases audzēknis Artūrs Kaļva, bet trešajā - Liepājas Būvamatniecības vidusskolas 2. kursa audzēknis Roberts Enkūzens.

VBTAI kopā ar saviem sadarbības partneriem nodibinājumu „Centrs Dardedze" un Latvijas Vecāku apvienību „VISI" izsaka pateicību visiem skolēniem, kuri atrada drosmi un iedvesmu dalīties savā pieredzē un pārdzīvojumos, kā arī viņu pedagogiem, kuri palīdzēja un atbalstīja konkursantus.

Pasākums 31.maijā notiks VBTAI telpās Rīgā, Ventspils ielā 53. Papildu informāciju par pasākumu var saņemt VBTAI, zvanot pa tālruņiem 67359128 vai 67359145.

Atgādinām - konkurss „Es risinu konfliktu..." bija izsludināts šā gada martā. VBTAI aicināja vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņus iesūtīt savas esejas ar pārdomām par dažādu konfliktsituāciju veidošanās iemesliem skolā, kā arī par savu pieredzi un ieteikumiem to risināšanā. Eseju konkursa mērķis bija veicināt savstarpēju sapratni un iecietību skolas vidē un kolektīvā, tā sekmējot pozitīvu attiecību veidošanos un mazinot vardarbību.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv