Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā aicina pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai vasaras brīvlaikā | 31.05.2010.

Sagaidot 1.jūnijā Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Labklājības ministrija (LM) aicina īpašu uzmanību pievērst bērnu drošībai tieši vasaras brīvlaikā, kad bērni brīvās dienas pavada pie ūdenstilpnēm, rotaļājas bērnu laukumos un brīvā dabā.

Labklājības ministrs Uldis Augulis: „Vēlos sveikt visus bērnus un vecākus bērnu aizsardzības dienā. Lielai daļai skolas vecuma bērnu šī ir sen gaidītā vasaras brīvdienu iestāšanās diena, tāpēc aicinu sabiedrību pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai - mazākos īpaši uzmanīt ūdens un ugunskuru tuvumā, bet lielākiem bērniem pašiem būt atbildīgiem. Savukārt pieaugušos aicinu atrast laiku bērnu pieskatīšanai, norādot uz iespējamiem nelaimes gadījumiem, kas var notikt pārgalvības vai neuzmanības dēļ."

Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros labklājības ministrs plāno parakstīt sadarbības līgumu ar nevalstisko organizāciju „Latvijas Bērnu forums".

Savukārt dažādos bērnu drošībai veltītos pasākumos visā Latvijā 1.jūnijā piedalīsies arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTI) inspektori. Tā, piemēram, Rīgā inspektori būs sastopami Rātslaukumā, kur stāstīs pasākuma apmeklētājiem par dažādiem bērnu drošības aspektiem, bet Daugavpilī speciāliste piedalīsies pasākumā „Daba un dvēsele", rīkojot radošās darbnīcas par bērnu drošības jautājumiem. Tāpat inspektori būs sastopami šai dienai veltītajos pasākumos Rēzeknē un Gulbenē, bet 4.jūnijā inspektore Liepājā piedalīsies diskusijā par bērnu drošību, tiesībām un pienākumiem.

Atgādinot par bērnu drošībai īstenotajām aktivitātēm ikdienā, VBTI norāda, ka arī turpmāk nodrošinās psiholoģisko atbalstu ģimenēm krīzes situācijās, kā arī metodisko palīdzību un konsultācijas sociālo dienestu, skolu un citu iestāžu darbiniekiem, lai efektīvu risinātu ar vardarbību pret bērniem un citām krīzes situācijām saistītus gadījumus. Palīdzība tiek nodrošināta visā Latvijā.

Tāpat VBTI izveidota krīzes komanda, lai sniegtu palīdzību situācijās, kad bērnu iestādēs ir noticis negadījums, pašnāvība vai līdzīgs gadījums. Pērn nodrošināta arī psiholoģiskās palīdzības pieejamība ģimenēm krīzes situācijās visā Latvijā.

Savukārt veidojot bērniem labvēlīgu ģimenes politiku, LM norāda, ka šogad tiks sagatavotas Ģimenes politikas pamatnostādnes 2010.-2016.gadam. Dokumenta mērķis būs noteikt bērnu un ģimenes politikas prioritātes nākamajiem 7 gadiem. Akcents pamatnostādnēs tiek likts uz bērna kā vērtības uzsvēršanu, dažādu atbalsta pasākumu nodrošināšanu vecākiem ar bērniem (piemēram, darba savienošana, bērnu pieskatīšanas pakalpojumi, veselības aprūpe u.c.).

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv