darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: arī zivsaimniecības, lauksaimniecības nozarē un sociālajos aprūpes centros varēs veikt bezmaksas darba vides risku novērtēšanu | 01.06.2010.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu un interesi par darba drošības pilnveidošanu uzņēmumos, ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu turpmāk bez maksas novērtēt darba vides riskus un saņemt konsultācijas būs iespēja plašākam darba devēju lokam.

Tas nozīmē, ka turpmāk atbalstu darba attiecību un darba drošības likumdošanas praktiskai ieviešanai varēs saņemt ne tikai komersants, kā tas bija noteikts līdz šim, bet arī  zemnieku saimniecība, zvejnieku saimniecība, lauku amatnieka uzņēmums un individuālais (ģimenes) uzņēmums. Tāpat novērtēt darba drošības riskus varēs arī valsts sociālās aprūpes centri un pašvaldību sociālās aprūpes institūcijas, kurās tiek nodrošināta ilgstošā aprūpe. Atbalsts minēto aktivitāšu īstenošanai vienam uzņēmumam vai institūcijai nevarēs pārsniegt 7 tūkst. latu. 

Atgādinām, ka minēto un citus ar darba attiecībām un darba drošību saistītus pakalpojumus iespējams saņemt ESF atbalstīto projektu „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos" ietvaros. Projektu līdz 2013.gadam īsteno Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Darba devēju konfederācija.

To paredz šodien, 1.jūnijā, valdībā akceptētie Labklājības ministrijas (LM) veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par ESF aktivitāti „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos". 

Atgādinām, ka aktivitātes mērķis ir mazināt darba attiecību pārkāpumu un nelaimes gadījumu skaitu uzņēmumos un veidot sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību, tādējādi mazinot arī nelegālo nodarbinātību. Tāpat, īstenojot projektus, tiks panākta pilnvērtīgāka darba devēju, darbinieku un sabiedrības kopumā informētība un veicināta darba tiesību izpratne.

Projektu ietvaros tiek izstrādāti cilvēkresursu plāni nozarēm un uzņēmumiem, organizēti informatīvie pasākumi un izstrādāti informatīvie materiāli, sniegtas bezmaksas konsultācijas un apmācības darba attiecību un darba drošības jautājumos, kā arī veikta darba vietas risku novērtēšana un darba aizsardzības pasākumu plānu izstrāde, elektronizētas darba vides risku novērtēšanas sistēmas u.c. 

Vairāk informācija par projektu pieejama LBAS mājas lapā www.lbas.lv un LDDK mājas lapā www.lddk.lv .

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv