darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre I. Purne ar A. Baštiku diskutē par pabalstu jautājumiem | 18.03.2008.

18.03.2008. Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) un valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs šodien, 18. martā tikās ar bērnu un ģimenes lietu ministru Ainaru Baštiku, lai pārrunātu aizbildņu pabalsta un bērniem sniegtā valsts atbalsta jautājumus.

Bērnu un ģimenes lietu ministrija (BĢLM) vēlas 2009. gadā savā pamatbudžeta apakšprogrammā ietvert Labklājības ministrijas (LM) pamatbudžeta programmas „Valsts sociālie pabalsti" līdzekļus, kas paredzēti pabalstam aizbildnim par bērna uzturēšanu un atlīdzībai par aizbildņa pienākumu pildīšanu.

Ministri  bija vienisprātis, ka aizbildņu pabalstiem domāto finansējumu varētu nodot BĢLM, kas savukārt nākotnē varētu lemt par šī pabalsta palielināšanas iespējām.

Ministri pārrunāja arī citu ģimenēm ar bērniem domātu pabalstu paaugstināšanas iespējas.

Labklājības ministrija informēja, ka ministrija organizē ekspertu darba grupu, kas analizēs visus LM administrētos pabalstus, izvērtējot to paaugstināšanas iespējas.

A. Baštiks norādīja, ka šajos augstās inflācijas apstākļos visgrūtāk klājas tieši ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, aicinot domāt par valsts iespējām atbalstīt tieši šīs ģimenes.

Labklājības ministrija uzskata, ka valsts attieksmei pret bērniem ir jābūt vienlīdzīgai, tāpēc tiek domāts par ģimenes valsts pabalsta paaugstināšanu visiem bērniem.

Ministri pārrunāja arī vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijas jautājumus, kā arī vienojās par nepieciešamību sniegt plašāku izglītojošo atbalstu sociālajiem darbiniekiem un rūpīgāk uzraudzīt viņu darbu, lai sekmētu vardarbības prevenciju.

I. Purne norādīja, ka tiks stiprināta LM pakļautībā esošās Sociālo pakalpojumu pārvaldes kapacitāte un ministrija šogad rīkos izglītojošus seminārus reģionu sociālajiem darbiniekiem.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv