darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
VSAA atbrīvos no valsts nodevas maksāšanas | 15.06.2010.

Vienkāršojot administratīvās procedūras, kā arī novēršot situācijas, kurās viena valsts iestāde maksā valsts nodevu citai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) paredzēts atbrīvot no valsts nodevas maksāšanas civillietās par finanšu līdzekļu atgūšanu valsts budžetā.

To paredz šodien, 15.jūnijā, valdībā atbalstītie Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi Civilprocesa likumā. Tie vēl jāpieņem Saeimā.

Atbilstoši izmaiņām VSAA nebūs jāmaksā valsts nodeva, iesniedzot prasības pieteikumus civillietās par finanšu līdzekļu atgūšanu valsts budžetā saistībā ar valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu vai valsts sociālo pabalstu pārmaksu, kā arī ar līdzekļu atgūšanu sakarā ar valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu vai valsts sociālo pabalstu piešķiršanu saistībā ar ceļu satiksmes negadījumiem.

Līdzekļi, kuri ietaupīsies, atbrīvojot VSAA no minētās nodevas samaksas, tiks novirzīti VSAA kārtējo izdevumu segšanai.

Šobrīd VSAA, iesniedzot prasības pieteikumus tiesā civillietās par valsts budžeta līdzekļu atgūšanu, maksā valsts nodevu trīs civillietu kategorijās:

1)      atgūstot jebkuru pārmaksāto valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu (pensiju, pabalstu vai atlīdzību), kas pakalpojuma saņēmējam izmaksāts nepamatoti;

2)      atgūstot regresa kārtībā no darba devējiem, kas vainojami darba negadījumos, līdzekļus par piešķirtajiem valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem cietušajām personām;

3)      atgūstot no apdrošinātājiem līdzekļus par piešķirtajiem valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un valsts sociālajiem pabalstiem ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem. Piemēram, lai iesniegtu tiesā prasības pieteikumus pret 11 apdrošinātājiem sakarā ar atteikumu atlīdzināt valsts budžetā izlietotās summas par 9,5 tūkst. latu, VSAA būtu jāmaksā valsts nodeva  978,09 latu apmērā.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.