darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
NVO, komersanti, valsts un pašvaldību institūcijas varēs saņemt atbalstu jaunu sociālo pakalpojumu ieviešanai visā Latvijā | 21.06.2010.

Saskaņā ar reģionos izstrādātajām sociālo pakalpojumu attīstības programmām, nevalstiskās organizācijas, komersanti, valsts un pašvaldības institūcijas varēs saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu alternatīvo sociālo pakalpojumu ieviešanai pilsētās un novados.

To šodien, 21.jūnijā, atbalstīja valdība, apstiprinot Labklājības ministrijas izstrādātos MK noteikumus ESF aktivitātei „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos".

Lai ieviestu minētos pakalpojumus, paredzēts, ka jau šī gada rudenī Nodarbinātības valsts aģentūra izsludinās atklātu projektu iesniegumu konkursu, kurā piedalīties varēs valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī nevalstiskās organizācijas un komersanti, kas ir reģistrējušās sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Būtiski, ka projektu īstenotājiem nebūs jāiegulda līdzfinansējums, jo projekta īstenošanas izmaksas 100% apmērā segs ESF atbalsts.

Tomēr jāņem vērā, ka interesentiem projekti būs jāsagatavo, pamatojoties uz tām alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmām, kuras līdz 30.jūnijam izstrādā Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales plānošanas reģioni.  Programmas būs katra reģiona politikas plānošanas dokuments, un tajā tiks paredzēta konkrētā reģiona iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu attīstība.

Līdz ar to, izstrādājot projektus ESF atbalsta saņemšanai, to īstenotājiem būs jāņem vērā minētajās programmās plānotie sociālie pakalpojumi. Tā, piemēram, ja sociālo pakalpojumu sniedzējs vēlēsies ieviest noteiktus pakalpojumus Siguldā, tad projekts būs jāizstrādā saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona izstrādāto programmu un tajā plānotajiem sociālajiem pakalpojumiem.

Tāpat projektu varēs iesniegt tikai par to sociālo pakalpojumu sniegšanu, kuru iesniedzējs vai tā sadarbības partneris ir reģistrējis sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Projekta iesniedzēji tā īstenošanā varēs veidot arī partnerību.

Kopumā šim mērķim līdz 2016.gadam būs pieejams ESF finansējums aptuveni 15 milj. latu apmērā. Pirmajam projektu iesniegšanas uzsaukumam pieejamais kopējais finansējums būs vairāk kā 5,5 milj. lati, otrajam - arī vairāk kā 5,5 milj. lati, bet trešajam uzsaukumam - aptuveni 4 milj. latu.

Vairāk informācijas par atklātu projekta iesniegumu konkursu būs LM mājas lapā www.lm.gov.lv/sf un Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā www.nva.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv