darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs aicina uzņēmumus un sabiedrību piedalīties konkursā Ģimenei draudzīgs komersants un aptaujā Ģimenei draudzīga atpūtas vieta | 30.06.2010.

Lai veicinātu ģimenisko vērtību nostiprināšanos sabiedrībā un popularizētu ģimenes un darba dzīves saskaņošanas iespējas, labklājības ministrs Uldis Augulis aicina uzņēmumus aktīvi piedalīties Labklājības ministrijas (LM) rīkotajā konkursā Ģimenei draudzīgs komersants un aptaujā Ģimenei draudzīga atpūtas vieta.

U.Augulis norāda, ka „ģimene un bērni ir viena no Labklājības ministrijas prioritātēm, tāpēc īpaši novērtējama ir sabiedrības līdzdalība, veicinot izpratni par ģimenei draudzīgas vides veidošanu kā darbā tā atpūtā. Jo īpaši rosinu komersantus, kuri īsteno ģimenei draudzīgu darbības politiku, būt aktīviem un piedalīties konkursā, tādejādi demonstrējot savu pieredzi un vērtības plašākai sabiedrībai, vienlaikus rādot piemēru arī citiem uzņēmumiem."

Uzņēmumi, kuri nolēmuši piedalīties un iegūt ģimenei draudzīga komersanta statusu, aicināti līdz šī gada 2.augustam iesniegt LM pieteikumu un citus nepieciešamos dokumentus, kuri pieejami ministrijas mājas lapā www.lm.gov.lv sadaļā Aktuāli: http://www.lm.gov.lv/text/1322 .

Ģimenei draudzīga komersanta statusu piešķirs īpaša komisija, kura izvērtēs uzņēmuma atbilstību bērnu drošības prasībām, pakalpojumu pieejamību darbiniekiem ar bērniem, uzņēmuma politiku attiecībā uz darba un ģimenes dzīves efektīvu apvienošanu, uzņēmuma atbalsta politiku bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, labdarībai, kā arī citus kritērijus.

Savukārt ar aptaujas Ģimenei draudzīga atpūtas vieta palīdzību LM vēlas noskaidrot arvien jaunas ģimenei draudzīgas atpūtas vietas visā Latvijā.

Aptauja par tiks organizēta divās kārtās. Pirmajā kārtā visu jūlija mēnesi ikviens iedzīvotājs varēs LM pieteikt kādu atpūtas vietu, kas viņam liekas draudzīga ģimenei. Savukārt otrajā kārtā no 1. līdz 31.augustam notiks balsojums par visbiežāk nominētajām atpūtas vietām, tādejādi noskaidrojot tās atpūtas vietas, kas Latvijas novados 2010.gadā izpelnījušās vislielāko atzinību kā ģimenēm ar bērniem vispiemērotākās.

Pieteikt akcijai atpūtas vietu, kurā labprāt ar savu ģimeni atgrieztos vēlreiz, kā arī ieteiktu savu draugu ģimenēm kā veiksmīgu atpūtas iespēju Latvijā, iedzīvotāji var, nosūtot uz LM e-pastu (īsi aprakstot, kas tieši patika visvairāk) lm@lm.gov.lv. Savukārt balsot par izvirzītajām atpūtas vietām varēs LM mājas lapā: www.lm.gov.lv.

Lai atpūtas vieta būtu patiešām piemērota brīvā laika pavadīšanai ģimenes lokā, jo īpaši ar maziem bērniem, tai jāatbilst šādām prasībām:

  • tai jābūt vietai, kur ģimene var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūraspasākumus;
  • šajā vietā dažāda vecuma bērniem jābūt pietiekami plašam nodarbību (atrakciju) piedāvājumam;

    atpūtas vietai jābūt drošai un ģimenes atpūtai piemērotai (bērnu rotaļu vietas ierīču drošība, vide bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošināšana maziem bērniem u.c.);

    vietai jābūt pieejamai iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem;
  • vietai jābūt pieejamai arī ģimenēm, kurās bērni vai ģimenes locekļi ir ar funkcionāliem traucējumiem.


Atgādinām, ka jau septīto gadu tiek rīkota publiska sabiedrības aptauja par ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu Latvijā. Pērn un citus iepriekšējos gadus iedzīvotāji, tuvojoties Starptautiskajai Ģimenes dienai, tika aicināti ieteikt balsojumam atpūtas vietu, kurā, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, bija jutušies patiešām labi.

Šogad gan ģimenei draudzīgās atpūtas vietas, gan ģimenei draudzīgos komersantus plānots sumināt Tēvu dienā jeb septembra otrajā svētdienā.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv