darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vasaras nometnē notikušā kautiņā jaunietis gūst smagu galvas traumu | 08.07.2010.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) inspektori, saņemot informāciju par bērnu vasaras nometnē „Esperansa" notikušu kautiņu, kurā smagu galvas traumu guva trīspadsmitgadīgs jaunietis, veica pārbaudi minētajā nometnē un konstatēja vairākus bērnu tiesību pārkāpumus.

Pēc VBTAI rīcībā esošās informācijas, kautiņš noticis starp diviem trīspadsmit un četrpadsmit gadus veciem jauniešiem. Tā rezultātā jaunākais nometnes dalībnieks guvis vaiga kaula lūzumu un smadzeņu satricinājumu. Cietušais nogādāts Tukuma slimnīcā, savukārt viņa vecākus par notikušo nometnes personāls nav informējis - to no slimnīcas vispirms izdarījis pats jaunietis. Nometnē konstatētais liek domāt, ka bērnu pieskatīšana minētajā nometnē bijusi visai formāla.

Nometne „Esperansa" notika Engurē. Ierodoties norādītajā nometnes norises vietā, inspektori nesastapa ne bērnus, ne audzinātājus. Sazvanoties ar norādīto nometnes vadītāju, atbildēja viena no audzinātājām un paziņoja, ka ar vairāk nekā 20 bērniem atrodoties jūrmalā. Pēc ilgāka laika atradās vēl divas audzinātājas, savukārt neviens no nometnes vadītājiem vai organizētājiem tobrīd nebija sastopams.

VBTAI veiktās pārbaudes laikā konstatēts, ka nometnes vadītāja nevar uzrādīt derīgu nometnes vadītājas atļauju, tāpat arī neatbilst pašvaldībai deklarētais un faktiskais nometnes dalībnieku skaits.

Par notikušo ir informētas tiesībsargājošās iestādes, inspekcijas speciālisti ir tikušies ar nometnes organizētāju, lai pārrunātu situāciju un dotu norādes konstatēto pārkāpumu novēršanai.

„Tik vardarbīgi konflikti nevar rasties vienā mirklī. Tie noteikti ir attīstījušies ilgākā laika posmā, tātad nometnes personālam tas bija jāpamana un attiecīgi jāreaģē," uzsver VBTAI priekšniece Laika Rieksta - Riekstiņa. Inspekcija atkārtoti aicina vecākus rūpīgi izvērtēt vasaras nometņu piedāvājumu un iepazīties ar plānotajām aktivitātēm, dienas režīmu un personālu, kas strādās ar bērniem.

Lai iegūtu informāciju par nometņu organizētājiem, vecākiem jāapmeklē publiski pieejamā datu bāze http://visc.gov.lv/audzinasana/nometnes/vadkoord.shtml. Papildu informāciju var saņemt VBTAI, zvanot pa tālruņiem 67359128 vai 67359145.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv