darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina uzlabot darba aizsardzības speciālistu kvalifikāciju | 20.03.2008.

20.03.2008. Labklājības ministrijas (LM) speciālisti šodien, 20.martā, ar ekspertiem diskutēs par iespējām, kā uzlabot pamatlīmeņa izglītību ieguvušo darba aizsardzības speciālistu kvalifikāciju.

Viens no LM priekšlikumiem paredz līdz 2011.gada 31.decembrim pagarināt pārejas periodu, līdz kuram darba aizsardzības speciālisti ar pamatlīmeņa zināšanām (160 stundas) var veikt visus darba aizsardzības speciālista pienākumus, tajā skaitā darba vides risku novērtēšanu. Līdz ar to visiem interesentiem būtu nodrošināta iespēja šajā laikā iegūt augstāko izglītību darba aizsardzībā. Šobrīd minētais pārejas periods ir noteikts līdz 2008.gada 31.decembrim.

LM speciālisti norāda, ka darba aizsardzības speciālisti ar pamatlīmeņa  (160 stundu) izglītību arī turpmāk, pēc 2011.gada 31.decembra, varēs strādāt tajos uzņēmumos, kas nenodarbojas ar komercdarbības veidiem, kuri no darba aizsardzības viedokļa uzskatāmi par bīstamiem, piemēram, būvniecībā, kokapstrādē, metālapstrādē.

Tāpat plānots, ka darba aizsardzības speciālistiem ar pamatlīmeņa zināšanām, regulāri (ik pēc 5 gadiem) būtu jāveic atkārtota apmācība vai zināšanu pārbaude. Tādējādi būtu iespēja regulāri pārbaudīt speciālista zināšanu līmeni darba aizsardzībā.

Par iepriekšminētiem priekšlikumiem LM šobrīd notiek diskusijas ar iesaistītajiem ekspertiem no Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Rīgas Stradiņa universitātes.

Atgādinām, ka atbilstoši Darba aizsardzības likumam uzņēmumā ir jābūt cilvēkam, kas nodarbojas ar darba aizsardzības jautājumu risināšanu - veic darba vides iekšējo uzraudzību, darba vides risku novērtēšanu, īsteno darba aizsardzības pasākumus. Atsevišķos gadījumos tas var būt pats darba devējs vai arī viņa norīkots darbinieks (darba aizsardzības speciālists), bet jebkurā gadījumā šim speciālistam ir jābūt apmācītam darba aizsardzības jautājumos.

Par uzņēmuma darba aizsardzības speciālistu var strādāt tikai tāds cilvēks, kuram ir iegūtas pamatlīmeņa (160 stundas) vai augstākā līmeņa (1. un 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība) zināšanas, ir pieredze un izpratne par konkrēto sfēru.

Informāciju sagatavoja: 

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv