Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs Uldis Augulis atklās SIVA modernizētās telpas un tiksies ar pašvaldību Sociālo dienestu vadītājiem | 20.07.2010.

Labklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 22.jūlijā, plkst. 10.45 Jūrmalā svinīgi atklās jaunās, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu rekonstruētās Sociālās valsts integrācijas aģentūras (SIVA) rehabilitācijas pakalpojumu telpas.

Jauno un modernizēto SIVA telpu atklāšanas pasākums notiks plkst.10.45. Pasākuma laikā klātesošos uzrunās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, labklājības ministrs U.Augulis un Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs. Par aktuālo rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā informēs SIVA direktore Regīna Simsone.

U. Augulis atzīst: „Liels gandarījums, ka šāds darbs ir paveikts un īpašs gandarījums, ka invalīdu biedrību pārstāvji jau pavasarī, apmeklējot SIVA, paveikto atzinīgi novērtējuši. Pēc rekonstrukcijas SIVA pilnībā atbilst citās Eiropas valstīs sniegtajiem augstas kvalitātes rehabilitācijas pakalpojumiem. Tas liek domāt, ka būs iespēja piesaistīt pakalpojuma saņēmējus arī no citām valstīm."

„Rūpēs par mūsu klientiem un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu ir veikta telpu rekonstrukcija un aprīkošana. Padarītais sniedz gandarījumu, ka, piesaistot Eiropas naudu, ir sakārtota un attīstīta aģentūras infrastruktūra," norāda R.Simsone. Ēkas atjaunošana veikta ERAF projekta „Sociālās integrācijas valsts aģentūras infrastruktūras pilnveidošana profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai" ietvaros.

Jaunajās telpās varēs nodrošināt profesionālās rehabilitācijas saņēmējiem iespēju atjaunot darbaspējas un apgūt patstāvīgas dzīves iemaņas pielāgotā vidē, atbilstoši katra klienta funkcionālajiem traucējumiem, spējām un vajadzībām.

Ieguldot ERAF atbalstu, SIVA tika pielāgotas un aprīkotas 27 dzīvojamās telpas un nodrošināta vides pieejamība ēkā Slokas ielā 68, Jūrmalā, kā arī renovēta, aprīkota un datorizēta viena mācību telpa. Tāpat rekonstruētas pakalpojumu sniegšanas telpas, uzstādītas jaunas ierīces un aprīkojums - zemūdens masāžas un medicīniskās vannas, cirkulārās un šarko dušas, sāls istaba, tvaika pirts ar ārstniecisko baseinu, fizioterapijas zāle un slinga terapija, trenažieri, fizikālā terapija u.c. Rekonstruētas arī 60 dzīvojamās telpas, tai skaitā 22 telpas pielāgotas cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos, kā arī nodrošināta vides pieejamība ēkā Dubultu prospektā 71.

Savukārt pēc modernizēto telpu svinīgās atklāšanas U. Augulis plkst. 13.00 tiksies ar visu pašvaldību Sociālo dienestu vadītājiem, lai diskutētu par situāciju labklājības nozarē un rastu jaunas iniciatīvas.

LM ar pašvaldību vadītājiem un sociālo dienestu pārstāvjiem tiekas ik gadu, lai veicinātu ciešāku sadarbību un analizētu situāciju katrā pašvaldībā. Šoreiz tikšanās laikā pašvaldību Sociālo dienestu vadītājus LM speciālisti informēs par izmaiņām Invaliditātes likumā, aktuālo darbā ar sociālā riska ģimenēm, sociālo pakalpojumu attīstības iespējām novados, kā arī iepazīstinās ar Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību 2010 ietvaros izstrādāto Iespēju karti. Tāpat pasākuma dalībnieki vērtēs pēdējā laikā paveikto sociālajā jomā un nepieciešamajām aktivitātēm nākotnē.

Minētie pasākumi notiks SIVA, Jūrmalā, Dubultu prospektā 71, 1.stāva zālē.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv