darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: jauniešiem bezdarbniekiem ir iespēja praktizēties NVA | 27.07.2010.

Lai ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu darba praksēs Nodarbinātības valsts aģentūrā varētu iesaistīties pēc iespējas plašāks interesentu loks, Labklājības ministrija (LM) ir noteikusi elastīgākus pieteikšanās pasākumā nosacījumus.

Turpmāk praktizēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) varēs jaunieši bezdarbnieki, kuriem ir augstākā izglītība ne tikai sociālajās zinātnēs, kā tas bija noteikts iepriekš, bet arī cilvēkrīcības zinātnēs, informācijas un komunikācijas zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, tiesību zinātnēs, kā arī pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs.

Bez tam noteikts, ka turpmāk praktizēties NVA varēs arī tie jaunieši bezdarbnieki, kuriem ir vismaz sešus mēnešus ilga darba pieredze. Iepriekš bija noteikts, ka iesaistīties praksē var jaunieši, kuriem ir vismaz vienu gadu ilga darba pieredze.

To paredz šodien, 27.jūlijā, valdībā akceptētās izmaiņas ESF aktivitātē  "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība".

Atgādinām, ka, ieguldot ESF līdzekļus, kopš šī gada aprīļa darba praksēs pie NVA inspektoriem var iesaistīties jaunieši bezdarbnieki. Praksē var iesaistīties tie jaunieši, kuri

  • ir vecumā līdz 25 gadiem;
  • nesaņem pabalstu;
  • ir ieguvuši augstāko izglītību iepriekš minētajās zinātnēs,
  • ir labas latviešu valodas zināšanas (izglītība iegūta valsts valodā vai ir valsts valodas prasmes augstākais līmenis);
  • ir vismaz 6 mēnešu ilga darba pieredze;
  • bezdarba laikā nav saņemts atbalsts jauniešu darba praksē vai atbalstītās nodarbinātības pasākumos mērķgrupu bezdarbniekiem.

Ja pretendentu skaits pārsniegs prakses vietu skaitu, priekšrocība iesaistīties pasākumā būs tiem bezdarbniekiem, kuriem:

  • ir maģistra grāds iepriekš minētajās zinātnēs;
  • ir pēc bērna kopšanas atvaļinājuma;
  • ir labas saskarsmes un uz klientu vērstas darbības prasmes, ko apliecina karjeras konsultanta novērtējums.

Uzsākot praksi, jaunieši sākotnēji 40 stundas tiek apmācīti veicamajam darbam. Mācību laikā bezdarbniekiem kompensē arī sabiedriskā transporta izmaksas. Prakses vieta NVA filiālēs nodrošināta 1 gadu, un prakses laikā praktikanti katru mēnesi saņem stipendiju 150 latu apmērā.

Plānots, ka tādējādi divu gadu laikā NVA papildus varēs piesaistīt 144 atbalsta darbiniekus esošajiem inspektoriem un referentiem nodarbinātības jautājumos no kvalificēto bezdarbnieku vidus.

Iesaistot NVA praksēs jauniešus ar augstāko izglītību un sniedzot atbalstu iestādes personālam, plānots uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti.

Kopumā pasākuma īstenošanā ieguldīs ESF un valsts līdzekļus 482,3 tūkst. latu apmērā. Pasākums tiks īstenots līdz 2012.gada 1.aprīlim

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv