Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs Uldis Augulis atklās audžuģimeņu salidojumu Salacgrīvā | 30.07.2010.

Ar savu klātbūtni, apliecinot cieņu un atzinību audžuģimeņu kustībai visā Latvijā, labklājības ministrs Uldis Augulis rīt, 31.augustā, Salacgrīvā atklās ikgadējo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) organizēto Latvijas audžuģimeņu salidojumu.

„Man ir divas labas ziņas, ar kurām uzrunāt salidojuma dalībniekus, un tāpēc aicināšu arī citas ģimenes, kuras vēl domā, atvērt mājas un sirdis bērniem, kuriem to trūkst," - teikts labklājības ministra Ulda Auguļa uzrunā salidojuma dalībniekiem. „Pirmā ziņa ir tā, ka, neskatoties uz krīzi un nepieciešamību konsolidēt budžetu, no Labklājības ministrijas un valsts puses finansiālais atbalsts audžuģimenēm ir saglabājies līdzšinējā apjomā. Otrā, - vairāku gadu darba rezultātā beidzot audžuģimeņu kustība iet plašumā, un tas ir apsveicami. Ja tika plānots visa gada garumā apmācīt 70 jaunas audžuģimenes, tad pavasara apmācības vien (rudenī plānots tās turpināt) ir beigušas 65 ģimenes, kuras jau pirms apmācībām bija atzītas par piemērotām audžuģimenes statusa iegūšanai. Tas ir liels sasniegums un ieguvums Latvijai, ko arī gribu šodien īpaši uzsvērt."

Šajās dienās Labklājības ministrija un VBTAI aicinās audžuģimenes baudīt kopā būšanas prieku un ne tikai labi pavadīt laiku, bet arī gūt jaunas zināšanas. Šoreiz salidojuma laikā vecāki varēs apgūt mākslas terapijas pielietojumu, lai uzlabotu bērnu adaptēšanās spējas audžuģimenē un piedalīties darba grupās par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Tāpat vecāki kopā ar bērniem varēs darboties radošajās darbnīcās un dažādās interesantās aktivitātēs.

Tā, piemēram, savus talantus bērni kopā ar vecākiem varēs atklāt, apgleznojot stiklu un flīzes, veidojot ģipša maskas, zīmējot, krāsojot un piedaloties draudzības saitīšu izgatavošanā. Bez tam aktīvākie varēs piedalīties un sacensties dažādās sportiskās aktivitātēs, piemēram, lielo bumbu futbolā, florbolā, darboties tūrisma darbīcā u.c.

Savukārt 1. augustā audžuģimenes mērosies spēkiem konkursā „Saliedētākā ģimene", kā arī piedalīsies ģimenes saliedēšanas spēlēs un uzdevumos. Pēcpusdienā gaidāms konkursa „Dziedošās ģimenes" pirmās sezonas uzvarētāju, Vītolu ģimenes, koncerts.

Paredzams, ka pasākumā piedalīsies ap 500 dalībnieku. Salidojuma divās dienās par audžuģimenēm un bērniem rūpēsies pasākuma organizētāji - radošo ideju centrs „Oranžs", salidojuma virsvadītājs būs aktieris Ainārs Ančevskis. Pasākuma norises vietā būs iespējams sastapt un konsultēties arī ar speciālistiem no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas.

Audžuģimeņu salidojums notiks Salacgrīvā no 31.jūlija līdz 1.augustam. Pagājušajā gadā salidojums notika Latgalē.


Informāciju sagatavoja:
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv