darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM precizē nosacījumus bezdarbnieku iesaistei darba praktizēšanā pašvaldībās | 11.08.2010.

Lai atbalstītu iedzīvotājus, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams, turpmāk darba praktizēšanā pašvaldībās varēs iesaistīties ne tikai bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu, bet arī nesaņem vecuma pensiju priekšlaicīgi.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt iedzīvotājus, kuri palikuši bez jebkādiem iztikas līdzekļiem. Tomēr iedzīvotāji, kuri  ir priekšlaicīgi pensionējušies, saņem  finansiālu atbalstu pensijas veidā.

Tāpat turpmāk noteikts ierobežojums darba prakses vietu izveidei Darba praktizēšanu organizē no jauna izveidotās vai iepriekš pastāvējušās darba vietās, kurās vismaz četrus mēnešus, pirms bezdarbnieks uzsācis dalību pasākumā, nav iepriekš nodarbināts neviens cits cilvēks. Papildus izmaiņas noteikumos paredz, ka pasākumā iesaistītais bezdarbnieks vismaz 12 mēnešus pirms dalības pasākumā nav ticis nodarbināts institūcijā, kurā tiek organizēta darba praktizēšana.

To paredz šodien, 10.augustā, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" aktivitāti „Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts".

Atgādinām, ka iepriekš minētie bezdarbnieki var iesaistīties darba praksēs pašvaldībās un, veicot mazkvalificētus, sabiedrībai derīgu darbus, katru mēnesi saņemt stipendiju 100 latu apmērā. Gada laikā bezdarbnieks prakses vietā var iesaistīties no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem.

Ņemot vērā krīzes apmēru un izanalizējot citu Eiropas valstu pieredzi par rīcību šādos apstākļos, šis pasākums ir viens no būtiskākajiem īstermiņa aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem finanšu ietilpības un dalībnieku iesaistes ziņā. Darba praktizēšana ir viens no LM pārziņā esošajiem Sociālās drošības tīkla pasākumiem.

Pasākums tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Papildu informācija par pasākumu Darba praktizēšana ar stipendiju ir pieejama: http://www.lm.gov.lv/text/1405.

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv