darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
U.Augulis sveic Latvijas Televīziju ar Ģimenei draudzīga komersanta statusa saņemšanu | 10.09.2010.

Lai godinātu ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā, labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 10.septembrī, pasniedza Ģimenei draudzīga komersanta statusa apliecinājumu Latvijas Televīzijas ģenerāldirektoram Edgaram Kotam.

Latvijas Televīzijai Ģimenei draudzīga komersanta statuss tiek piešķirts atkārtoti.

Labklājības ministrs norāda: "Lai radītu labvēlīgus apstākļus bērnu audzināšanā, valsts un pašvaldības īsteno dažādus pasākumus, veidojot vidi piemērotāku visas ģimenes vajadzībām - tiek pielāgotas atpūtas vietas, veidoti sporta un rotaļu laukumi, organizēti dažādi ģimenēm domāti kultūras pasākumi un piedāvātas izklaides iespējas. Tomēr īpaši jānovērtē, ka ģimenēm labvēlīgas vides veidošanā aktīvi iesaistās arī uzņēmumi, radot piemērotus apstākļus ģimenes un darba dzīves savienošanai. Tāpēc arī turpmāk ir būtiski godināt to uzņēmumu iniciatīvu un labo praksi, kuri rūpējas par savu darbinieku ģimenēm, īstenojot uzņēmumā labvēlīgu darba politiku."

Ģimenei draudzīga komersanta kustību Labklājības ministrija turpmāk attīstīs sadarbībā ar sociālajiem partneriem - Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību.  Katru gadu sociālie partneri organizē pasākumu „Ilgtspējas indekss", kas kalpo kā praktisks rīks, lai izvērtētu uzņēmumu sniegumu visos korporatīvās atbildības aspektos - vide, tirgus attiecības, darba vide un atbildība pret sabiedrību. Plānots, ka ar 2011.gada minētā pasākuma ietvaros uzņēmumos līdz ar ilgtspējas indeksa noteikšanu tiks padziļinātāk izvērtēta arī ģimenei labvēlīgas politikas īstenošana uzņēmumos, lai noteiktu ģimenei draudzīgākos komersantus.

Uzlabojot vērtēšanas metodiku, efektīvāk tiks apzināti tie uzņēmumi, kuri nodrošina ģimenei draudzīgu darba vidi. Paredzēts, ka nākamgad Labklājības ministrija nominētajiem uzņēmumiem Ģimenei draudzīga komersanta statusu piešķirs Ģimenes dienā - 15.maijā.

Saņemot minēto statusu, uzņēmumi demonstrē savu pieredzi un vērtības plašākai sabiedrībai, vienlaikus rādot piemēru arī citiem. Tāpat uzņēmums veicina gan esošo, gan potenciālo darbinieku lojalitāti un uzticamību savam darba devējam.

Statusu piešķir uzņēmumiem, kuros tiek nodrošināta pakalpojumu pieejamību darbiniekiem ar bērniem, īstenotā politika vērsta uz darba un ģimenes dzīves efektīvu apvienošanu, atbalsta bērniem un ģimenēm veltītu pasākumu organizēšanu, sekmē labdarībai u.c..

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Užule, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv