darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs Uldis Augulis paraksta petīciju nabadzības pārtraukšanai bērnu vidū | 13.09.2010.

Lai atbalstītu un veicinātu Eiropas jauniešu iniciatīvu nabadzības mazināšanai bērnu vidū, Labklājības ministrs Uldis Augulis pirmdien, 13.septembrī, interneta vietnē www.pieliecpunktubernunabadzibai.eu parakstīja petīciju „Pieliec punktu bērnu nabadzībai tagad!".

Labklājības ministrs uzsver: "Bērni ir visneaizsargātākā sabiedrības daļa un reizēm tieši bērni cieš visvairāk ģimenes problēmu rezultātā. Aicinu pievērst uzmanību bērnu nabadzības riskam, lai trūkums pēc iespējas mazāk ietekmētu bērnu izaugsmi un attīstību. Īpaši novērtējami ir skolotāji un sociālie darbinieki, kas strādā ar bērniem un ģimenēm, jo tieši viņi var būt pirmie cilvēki, kas var laikus pamanīt  krīzes attīstību ģimenē."

Atgādinām, ka šovasar Eiropas jaunieši Rīgā aicināja parakstīt petīciju „Pieliec punktu bērnu nabadzībai tagad!", tā mudinot ikvienu nepalikt vienaldzīgam un sniegt savu apliecinājumu, lai uzlabotu bērnu stāvokli Eiropā. Pirmie Latvijas paraksti pret bērnu nabadzību tika vākti 7.jūlijā Eiropas Savienības mājā. Parakstu vākšana notiek elektroniski īpašā interneta vietnē.

Parakstu vākšanu iniciējuši „Eiropas jauniešu kora" dalībnieki, kas šogad vienojušies, pārstāvot sešas valstis: Latviju, Igauniju, Bulgāriju, Spāniju, Itāliju un Lielbritāniju. Nedēļas laikā jaunieši līdzās muzikālās programmas gatavošanai un diskusijām par kultūras nozīmi sabiedrībā izstrādās arī priekšlikumus lēmumu pieņēmējiem par to, kas, jauniešuprāt, būtu darāms, lai apkarotu nabadzību un sociālo atstumtību.

Eiropas jauniešu iniciētā un Latvijas Bērnu foruma atbalstītā parakstu vākšana ierosināta atsaucoties uz Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību tematiku un plāno vērst sabiedrības uzmanību uz jautājuma problemātiku ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Parakstu vākšana notiks gan interneta vietnē - www.pieliecpunktubernunabadzibai.eu, gan ar jauniešu sociālo tīklu palīdzību. Parakstu vākšanas ideju atbalsta arī jaunais mūziķis Rihards Bērziņš, Bērnu foruma dalībnieks, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstnieks.

Labklājības ministrija ar Latvijas Bērnu forumu ir parakstījusi sadarbības līgumu, un sadarbojas gan bērnu un ģimeņu politikas, gan Eiropas gada (2010) ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Užule, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv