darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: meklēsim papildu iespējas palielināt jauniešu darba prakses vietas | 16.09.2010.

logo_esf_mazs.jpg - 11.67 KBlogo_es_mazs.jpg - 14.07 KB

Lai gan jauniešu darba prakse Latvijā, t.sk. Krīzes centrā „Mīlgrāvis", norit veiksmīgi, tuvākajā laikā meklēsim papildu iespējas palielināt jauniešu darba prakses vietas, tā pēc iepazīšanās ar centrā īstenotā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma „Jauniešu darba prakse" norisi atzīst labklājības ministrs Uldis Augulis.

Pēc tikšanās ar prakses vadītāju un jaunietēm, labklājības ministrs atzīst, "patīkami redzēt, ka iecerētie plāni realizējas. Nepārsteidz jauniešu aktivitāte, iesaistoties darba praksēs, jo šī faktiski daudziem ir vienīgā iespēja teorētiski un praktiski iepazīties ar darbu izvēlētajā vai interesējošajā profesijā. Par to liecina skaitļi, ka reģionos jau šobrīd ir aizpildītas visas piešķirtās prakses vietas." 

Uz labklājības ministra jautājumu par pieteikšanās procedūras norisi, prakses un centra vadītāja Kristīne Kļukoviča rezumē, „lai arī šī ir pirmā sadarbības pieredze ar NVA, pieteikšanās grūtības nesagādāja, jo jutu arī atsaucību no aģentūras puses."

Pašas jauniešu darba praksē iesaistītās meitenes Jana un Džeina īpaši priecājās par to, ka piepildījušās viņu vēlmes, proti, viņas vēlējās strādāt ar bērniem un šādu iespēju arī saņēma.

Lai gan šis pasākums ir ļoti iecienīts jauniešu vidū, NVA projektu vadītāja Andra Osīte vēlētos lielāku darba devēju aktivitāti, piesakot prakses vietas Rīgā un tās reģionā, kā arī plašāku prakses vietu dažādību. Tāpat viņa uzsver, ka ļoti maz prakses vietu šobrīd tiek piedāvātas tieši lielajos uzņēmumos.

Kopš šī gada 7.septembra Krīzes centrā „Mīlgrāvis" jauniešu darba praksē piedalās divas jaunietes, kuras strādā ar centrā esošajiem bērniem, organizē dažādus pasākumus, palīdz mammām kā „asistentes" viņu ikdienas pienākumos.

Krīzes centra mērķis - sniegt sociālo pakalpojumu ģimenēm krīzes situācijā, t.i., vardarbībā cietušām mātēm ar bērniem. Centru finansē Rīgas Dome.

Atgādinām, lai nodrošinātu praktisku apmācību jauniešiem, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno aktīvo nodarbinātības pasākumu - jauniešu darba prakse. Tajā var iesaistīties bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri ir ieguvuši pamatizglītību, vidējo vai augstāko izglītību, bet pēc izglītības pabeigšanas nav nodibinājuši darba tiesiskās attiecības vai arī līdz dalībai pasākumā bija nodarbināti līdz 6 mēnešiem.

Praktizēties pie darba devēja iespējams no 6 līdz 12 mēnešiem, katru mēnesi saņemot stipendiju 120 latu apmērā.

Pieteikties pasākumam var Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Plašāka informācija pieejama NVA mājas lapā www.nva.gov.lv. Aktīvais nodarbinātības pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.