Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis kategoriski noraida Valsts kontrolieres izteikumus par simtlatnieku programmu | 17.09.2010.

Labklājības ministrs Uldis Augulis kategoriski noraida Valsts kontrolieres Ingūnas Sudrabas izteikumus par simtlatnieku pasākuma nelietderību, norādot, ka acīmredzot valsts kontroliere nav iepazinusies ar darba praktizēšanas pasākuma mērķi un saturu.

„Ja amatpersonas un atsevišķi politiķi valstij smagā krīzes situācijā var šādi publiski izteikties par tik sociāli nozīmīgu programmu, tad tādā gadījumā, lai sniedz atbildi, vai valstī pirms gada bija citas labākas alternatīvas, kad strauji pieauga bezdarbs un bez iztikas līdzekļiem palika simts tūkstoši cilvēku? Šī situācija bija jārisina nekavējoties," uzsver labklājības ministrs.

Ministrs norāda, „darba praktizēšana pašvaldībās tika plānota, kā īstermiņa ārkārtas sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākums ilgstošiem bezdarbniekiem, kuri palikuši bez jebkādiem iztikas līdzekļiem. Šis pasākums bija un joprojām ir neatliekama vajadzība, lai cilvēki krīzes situācijā varētu uzturēt sociālos kontaktus ar citiem, neiekrist bezcerībā un vienlaikus gūt finansiālu atbalstu. Tomēr šis sākotnēji tikai par sociālo programmu uztvertais pasākums ir izvērties par sociālekonomisku, kas vienlaikus „sildījis" ekonomiku, jo šī nauda tika tērēta pirmās nepieciešamības precēm un uzreiz."

Vienlaikus U.Augulis norāda, ka darba praktizēšana pašvaldībās mazina nabadzības risku. Tas ir īpaši būtiski pašreizējos apstākļos, kad Latvijas iekšzemes kopprodukta kritums un līdz ar to arī bezdarba līmenis neizbēgami ir sasnieguši vēsturiskus apmērus.

Labklājības ministrs uzsver, ka tikai, pateicoties operatīvai rīcībai, ministrija sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību un pašvaldībām, īsā laikā ir palīdzējusi gandrīz 54 tūkstošiem bezdarbnieku, no kuriem 16320 bija ilgstošie bezdarbnieki, kuri darbu nevarēja atrast ilgāk par 6 mēnešiem. Pie tam no visiem ilgstošajiem bezdarbniekiem tieši puse jeb 8720 bija sievietes.

Pēc LM datiem uz šī gada 1.septembri 118 tūkst. cilvēki nesaņēma bezdarbnieka pabalstu jeb 70% no visiem NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.